Kosmos
Stephen Hawking dwa tygodnie przed śmiercią wysłał do publikacji swój ostatni artykuł
Stephen Hawking znany był ze swojego „czarnowidztwa”. W licznych wystąpieniach niejednokrotnie przestrzegał nas przed Sztuczną Inteligencją, Kosmitami oraz przed nami samymi. Tym razem jednak nie było aż tak strasznie. 

Publikacja astrofizyka jest obecnie na etapie sprawdzania przez innych badaczy.
Muszą oni ustalić, czy to co jest w niej zawarte, można rzeczywiście traktować poważnie - standardowa procedura.

Hawking w swoim dziele opisuje hipotezę inflacji kosmologicznej - czyli rozszerzania się Wszechświata. W publikacji znalazło się też miejsce dla wieloświatów - które według Hawkinga istnieją i nawet możemy to udowodnić - oraz nutki złych przewidywań.

Zdaniem astrofizyka nasz Wszechświat skończy się, gdy tylko skończy się cała energia produkowana przez gwiazdy, albo raczej wtedy kiedy jej ilość nie będzie już wystarczająca. Zakładając, że nasz Wszechświat cały czas się rozszerza można śmiało załóżyć również, że w końcu energii zabraknie. Stanie się to wtedy, gdy cała energia i materia będzie równomiernie rozproszona. 

Dodano 19 marca 2018 o 15:03 przez Bartek Faryna źródło: https://www.independent.co.uk/news/science/stephen-hawking-end-universe-world-death-smooth-exit-eternal-inflation-astrophysics-a8262611.html

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna