Zwierzęta
Ta krowa uciekła z hodowli i podczepiła się do grupy żubrów. Stanowi jednak ogromne zagrożenie dla stada
Już od kilku miesięcy Polacy zakochani są w pewnej nietypowej krowie. Jeszcze jesienią ubiegłego roku zamieszkiwała gospodarstwo we wsi Skupowo (woj. Podlaskie), a chwilę późnieje wędrowała już z żubrami po terenie Białowieskiego Parku Narodowego. Jak do tego w ogóle doszło? 

Nasza bohaterka, wraz z 10 innymi krowami, uciekła z gospodarstwa specjalizującego się w hodowli bydła na mięso. Być może zwierzęta wyczuwały, co je czeka i postanowiły dać drapaka, kiedy nadarzyła się okazja. Plan udało się zrealizować, kiedy całe stado znajdowało się na pastwisku. 

Nie wiedzieć czemu, jedna z krów została przygarnięta przez stado żubrów i tak sobie wędruje z nimi już dobre kilka miesięcy. Zwierzę ma się jednak całkiem dobrze i wygląda na zadbane i dobrze odżywione. Podobno na początku były pewne problemy z komunikacją na linii krowa - żubry, jednak wszystko chyba udało się już rozwiązać. 

Wszyscy zachwycamy się więc tym nietypowym romansem, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że krowa w rzeczywistości zagraża żubrom - i to nie tylko tym, z którymi wędruje. 


Rafał Kowalczyk - dyrektor Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży - komentuje całą sprawę w następujący sposób. Jego zdaniem żubr jest zwierzęciem unikatowym, które cudem zostało ocalone. Dlatego tak ważne jest to, aby zachować czystość genów. Kiedy byki zaczną parzyć się z jałówką, powstaną krzyżówki, które mogą po czasie rozprzestrzenić się na większym obszarze. W ten sposób utracimy to, o co walczyliśmy tak długo. 

Ekspert ma nadzieję, że sytuacja wkrótce rozwiąże się sama i gdy tylko krowy wyjdą znów na pastwiska, jałówka odłączy się od swoich towarzyszy i znów zbrata z przedstawicielami swojego gatunku. Jeśli do tego nie dojdzie, trzeba będzie wybrać którąś z bardziej drastycznych metod.

Na pewno jałówka musi zostać odseparowana od żubrów. Idealnym rozwiązaniem byłoby wykupienie krowy przez kogoś, kto zapewniłby jej godne warunki życia i nie chciałby jej przeznaczać na mięso. W ten sposób i wilk byłby syty i owca cała. Jeśli krowa miałaby powrócić do hodowcy, to internauci na pewno stanęliby za nią murem. W końcu o naszej bohaterce pisali nawet w BBC. 
14 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 06 lutego 2018 o 15:02 przez Bartek Faryna źródło: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/ludzieistyle/1735812,1,podlaska-krowa-ktora-dolaczyla-do-stada-zubrow-gwiazda-bbc.read

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna