Człowiek
Tak wygląda dziś USG każdego mieszkańca Polski
15 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 25 grudnia 2017 o 21:12 przez Marcin Kabziński źródło: https://www.facebook.com/Slavorum/

Komentarze

Zobacz również

Zwierzęta
Nadzieja dla milionów ludzi

Dodano 29 grudnia 2017 o 09:12 przez Marcin Kabziński źródło: https://www.instagram.com/wiedzoholikpl/
Podobnie, jak Halloween, Wielkanoc i prawdopodobnie każde inne większe święto cykliczne, tak i Boże Narodzenie ma swoje korzenie w Europejskiej kulturze pogańskiej. Kiedy chrześcijaństwo rozprzestrzeniało się na kontynencie, to wtedy zapożyczało po trochę od różnych innych kultur i religii. Wszystko to miało na celu umocnienie swojej pozycji – jako religii oraz kultury – w danym regionie. Nie chciano ludziom zabierać tego, do czego byli przyzwyczajeni przez całe swoje życie – a na pewno nie chcieli zabierać tego nagle. Jednak, co w rzeczywistości chrześcijanie zapożyczyli od pogan?

Dodano 25 grudnia 2017 o 12:12 przez Bartek Faryna źródło: https://www.unilad.co.uk/festive/how-christmas-was-stolen-from-the-pagans/
Człowiek
Co się dzieje z ludzkim ciałem, kiedy zdarzy nam się za dużo zjeść?

Trwają Święta Bożego Narodzenia. Czas prezentów, czas radości oraz czas życzliwości. Święta niestety mają również swoją ciemną stronę. Święta to bowiem również czas nerwów, czas biegania i załatwiania miliona spraw, czas robienia wszystkiego na ostatnią chwilę oraz czas przesadnego objadania się i dewastowania tym samym swojego zdrowia. Skoro jesteśmy już przy temacie jedzenia, to przypomnimy może, jak nie powinno się – z punktu widzenia polskiego prawa – kupować i transportować karpia.

Z czym kojarzą Wam się święta Bożego Narodzenia? Może jest to choinka, może kolędowanie, może pasterka. Niezależnie jednak od odpowiedzi, większości na pewno przychodzi na myśl również jedzenie. Jakoś tak utarło się w naturze ludzkiej, że świętowanie czegokolwiek wiąże się zawsze z obżarstwem. Co się jednak dzieje z ludzkim ciałem, kiedy przyjmiemy za dużo jedzenia? Przyjrzyjmy się temu nieco dokładniej.


Dodano 25 grudnia 2017 o 09:12 przez Bartek Faryna źródło: https://theconversation.com/christmas-stuffing-heres-what-happens-to-your-body-when-you-overeat-69678