Człowiek
Udało się określić głównych „zabójców miłości” - przez to najczęściej dochodzi do rozstania

„Niedbalstwo”, „lenistwo” i „katastrofalna sytuacja finansowa” okazały się głównymi „zabójcami” miłości. Badania przedstawiono w biuletynie Journal of Social Psychology.

Psychologowie podsumowali sześć badań z udziałem 6,5 tysiąca osób.

Okazało się, że wymagania dotyczące innego partnera, wynikające z długoterminowych relacji, są wyższe niż w przelotnych romansach. Co do krótkich relacji seksualnych, tylko „nieprzyjemny zapach”, „niski poziom higieny osobistej” i „niemoralność” były czynnikami kluczowymi warunkującymi rozstanie. Jednak w długotrwałych relacjach, jak się okazuje, ludzie stają się coraz bardziej wymagający, a zwłaszcza dotyczy to kobiet. „Brak poczucia humoru”, „zły seks” i „brak zaufania” okazały się głównymi przyczynami rozwiązania związku. Mężczyźni u płci przeciwnej za najbardziej odrażający określili „słaby popęd płciowy” i „przesadną rozmowność”. Zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet mają równe znaczenie takie czynniki, jak „bałaganiarstwo”, „lenistwo” oraz „brak bezpieczeństwa finansowego” – i zostały one nazywane główną przyczyną rozpadu związków.

Naukowcy zauważyli również, że znalezienie powodu do zakończenia związku i chęci do zmiany partnera występowało najczęściej u tych osób, którzy wysoko cenili własną atrakcyjność i swoją wartość na rynku matrymonialnym.


Dodano 07 kwietnia 2018 o 13:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.independent.co.uk/life-style/love-sex/biggest-relationship-deal-breakers-for-men-and-women-revealed-by-us-scientists-a6723911.html

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728