Technologia
W Dubaju budują największy budynek na świecie. The Tower at Dubai Creek Harbour ma przyćmić wszystko inne
W Dubaju robią wszystko z rozmachem i lubią zaskakiwać. Najlepszym tego przykładem jest wieżowiec Burdż Chalifa, którego wysokośc wynosi aż 829 metrów. Dla porównania warto dodać, że Wieża Eiffla ma 300 metrów a Pałac Kultury i Nauki 231 metrów. Wieża w Dubaju jest obecnie najwyższym budynkiem na całym świecie, chociaż może się to wkrótce zmienić. Mieszkańcy miasta ostrzą sobie bowiem pazury na kolejny rekord. 

Ma go pobić The Tower at Dubai Creek Harbour. Według zapowiedzi dewelopera, miała ona górować nad Burdż Chalif i przewyższać ją o całe 100 metrów. Jedak w prospektach można wyczytać, że plany nieco się zmieniły i wysokość The Tower at Dubai Creek Harbour ma wynieść ostatecznie aż 1345 metrów wysokości. Pęknie więc magiczna granica 1 000 metrów. 


Santiago Calatrav to hiszpańsko-szwajcarski architekt, który podjął się zaprojektowania budynku. Ma on mieć od 18 do 20 pięter, a na jego terenie mają znajdować się restauracje, tarasy widokowe, sale konferencyjne oraz luksusowy hotel. Sama wieża ma kształtem przypominać minaret - wieżę stawianą obok meczetu. Inwestycja ma stanowić centralny punkt strefy Dubai Creek Harbour o powierzchni 6 km kw, a sam koszt budowy tego kolosa ma wynieść miliard dolarów.

Inwestorami są Emaar Properties oraz Dubai Holding. Ten drugi należy do Muhammada ibn Raszida Al Maktuma, emira Dubaju i premiera oraz wiceprezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Całość ma zostać oddana do użytku jeszcze przed rokiem 2020. Wtedy bowiem Dubaj będzie gospodarzem World Expo.
11 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 11 stycznia 2018 o 18:01 przez Bartek Faryna źródło: http://www.rp.pl/Za-granica/301099999-Dubaj-buduje-najwiekszy-budynek-swiata.html?template=article_gallery&photo=3

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna