Człowiek
W ludzkim ciele odkryto zupełnie nowy narząd! Przedstawiamy wam śródmiąższe
Jeśli wydaje wam się, że mamy już przecież XXI wiek i dzięki tym wszystkim badaniom wiemy już niemal wszystko o ciele człowieka, to jesteście w błędzie. Każdego niemal roku w świecie nauki pojawia się jakiś wielki news, którego nagłówek krzyczy do nas, że odkryto nową część ciała człowieka.
Nie wierzycie? Przekonajcie się sami!

Na początku 2016 roku w udzie człowieka zidentyfikowano zupełnie nowy mięsień należący do grupy mięśnia czworogłowego uda. Odnaleziony wtedy napinacz znajduje się pomiędzy innymi mięśniami ludzkiego uda, w jego górnej zewnętrznej części.

Rok później głośno było o tzw. krezce. Jest to błona utrzymująca w całości i stabilizująca narządy wewnętrzne jamy brzusznej – w tym te wchodzące w skład przewodu pokarmowego, a także naczynia krwionośne, jajniki, jajowody oraz elementy układu nerwowego i wydalniczego. W tym wypadku nie do końca został on odkryty, a raczej zakwalifikowany, jako osobny narząd. 

Dzisiaj mamy dla was jednak coś naprawdę dużego. Ten organ jest bowiem największy ze wszystkich, a jego sktruktura obejmuje całe ludzkie ciało. Mowa o tzw. interstitium (śródmiąższe). Do czego on jednak służy, gdzie się znajduje i skąd tak nagle się wziął? 

Dodano 28 marca 2018 o 15:03 przez Bartek Faryna

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna