Człowiek
W powiece człowieka znajduje się niewielka dziurka, z istnienia której niewiele osób zdaje sobie sprawę
Jeśli czytacie nas regularnie, to na pewno dowiedzieliście się już kilku naprawdę ciekawych rzeczy dotyczących ludzkiego ciała. Jedną z nich było na przykład to, czym są te małe białe grudki, które można czasem znaleźć z tyłu podniebienia.
Najczęściej bardzo nieprzyjemnie pachną, a ich wyciągnięcie nie wiąże się z niczym miłym. Dzisiaj postaramy się znaleźć odpowiedź na inne bardzo ciekawe pytanie. 

Czy zdajecie sobie sprawę z istnienia pewnych dziwnych części ludzkiego ciała? Pewnie o tych wszystkich, które bez większego wysiłku można dostrzec gołym okiem, już wiecie. Jednak jest też całkiem sporo takich, które są za małe, aby je dostrzec, albo po prostu są dobrze ukryte. 

Nasz dzisiejszy bohater spełnia wszystkie powyższe wymagania - jest zarówno mały, jak i dobrze ukryty. Mowa o punkcie łzowym (łac. puncta lacrimalia), który obecny jest u każdego człowieka. Możecie go znaleźć na wewnętrznej części swojej powieki. Jaką jednak pełni rolę? 

Dodano 05 lutego 2018 o 17:02 przez Bartek Faryna źródło: http://www.iflscience.com/health-and-medicine/theres-a-little-hole-in-your-eyelid-that-you-probably-never-noticed-whats-it-for/

Komentarze

Zobacz również

Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728
To się nadaje do programu zajmującego się zjawiskami paranormalnymi.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna