Wzajemne relacje wśród uczestników ruchu drogowego.
15 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 11 lutego 2018 o 15:02 przez Bartek Faryna

Komentarze

Zobacz również

Technologia

Dodano 22 marca 2018 o 14:03 przez Bartek Faryna źródło: https://www.theguardian.com/technology/2018/mar/22/video-released-of-uber-self-driving-crash-that-killed-woman-in-arizona
Stop dewiacji!

Dodano 20 marca 2018 o 14:03 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 21 marca 2018 o 19:03 przez Bartek Faryna źródło: https://www.telegraph.co.uk/women/sex/11916270/Almost-half-of-women-suffer-post-sex-blues.html
Już wiemy gdzie trafią prochy Stephena Hawkinga. Astrofizyk spocznie obok największych umysłów świata nauki
Od śmierci Stephena Hawkinga minął już tydzień. Naukowiec odszedł od nas w wieku 76 lat. Ta wiadomość wstrząsnęła nie tylko całym środowiskiem badaczy, lecz również całym „normalnym” światem. Hawking był nie tylko genialnym astrofizykiem lecz również uwielbianym i kochanym przez wszystkich człowiekiem. Poczucie humoru, niesamowity dystans do siebie i pogoda ducha - właśnie to pokochaliśmy w nim wszyscy. 

Niedawno dowiedzieliśmy się również, gdzie spoczną prochy naukowca. Zostaną one złożone obok grobów innych wielkich umysłów tego świata na terenie Opactwa Westminsterskiego w Londynie. 

Na obszarze opactwa pochowanych jest ok. 3300 zmarłych. Wśród nich znajdują się wybitni poeci i pisarze, muzycy, aktorzy, uczeni, politycy i architekci. Oprócz tego znajduje się tam również ponad 600 tablic pamiątkowych poświęconych wielkim osobom, które nie zostały pochowane w tamtym miejscu. 

Na terenie opactwa znajdują się obecnie cztery groby wielkich naukowców. Mowa tutaj o Isaacu Newtonie, Karolu Darwinie, Lordzie Kelvinie oraz Erneście Rutherfordzie - Stephen Hawking będzie piątym członkiem tego zaszczytnego grona. Jego prochy zostaną złożone obok grobów Isaaca Newtona oraz Karola Darwina. 

Jak podkreślają opiekunowie opactwa, chcą oni w ten sposób ukoronować dorobek życiowy astrofizyka. Wierzą, że nauka i religia powinny działać ramię w ramię, aby rozwiązywać największe problemy, które dręczą ten świat. 


Dodano 21 marca 2018 o 15:03 przez Bartek Faryna źródło: https://edition.cnn.com/2018/03/20/europe/stephen-hawking-ashes-intl/index.html
Zwierzęta
Zamieszki w trakcie pierwszych mistrzostw Antarktydy w piłce nożnej. Zdjęcie koloryzowane.

Dodano 15 marca 2018 o 14:03 przez Bartek Faryna