Kosmos
Za sukcesem SpaceX i wystrzeleniem rakiety Falcon Heavy stoi także Polak. Nawet tego nie wiesz, ale znasz go doskonale
Emocje jeszcz do końca nie opadły po wtorkowym wystrzeleniu największej rakiety w historii ludzkości - Falcon Heavy. Najbardziej zaskakiwał jednak ładunek - samochód Testa Roadster - na pokładzie którego Elon Musk umieścił tajną wiadomość. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale za sukcesem przedsięwzięcia stał m.in. Polak. Wszyscy zapewne doskonale kojarzycie go z różnych memów, które zalały swego czasu internet, a które opierały się na tym jednym zdjęciu. Fotografia znana jest pod nazwą „impreza informatyków”, a została zrobiona w 1997 roku w trakcie olimpiady matematycznej w Zwardoniu. 

Kiedyś wszyscy się z nich śmiali, a teraz pewnie niejeden im zazdrości. Wszyscy chłopcy ze zdjęcia dziś zajmują się tym, co kochają, czyli właśnie informatyką, a ich zarobki niejednemu zawróciłyby w głowie. Teraz skupimy się tylko na jednym z nich - Tomasz Czajka ze Stalowej Woli (ten bez okularów), pracuje obecnie dla Elona Muska właśnie w firmie SpaceX. 

Tomasz Czajka - absolwent liceum im. KEN w Stalowej Woli i Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego - pracował do niedawna dla Google'a. W 2016 roku zauważono jego niezwykły talent i zwerbowano go w szeregi pracowników SpaceX.

Nasz rodak, jako jeden z wielu, stoi za wtorkowym sukcesem rakiety Falcon Heavy. Tomasz Czajka odpowiadał za oprogramowanie używane podczas lotu rakiety.
16 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 10 lutego 2018 o 12:02 przez Bartek Faryna źródło: http://www.newsweek.pl/polska/impreza-informatykow-chlopcy-z-popularnych-memow-to-wzieci-informatycy,artykuly,392263,1.html

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728