Środowisko
Zmiana czasu z zimowego na letni w tym roku przebiegnie nieco inaczej niż zwykle
Zbliża się ten moment, którego wielu z nas wyczekuje z niecierpliwością - zmiana czasu z zimowego na letni. Wprawdzie przestawienie zegarków z godziny 2:00 na 3:00 sprawi, że będziemy spac o godzinę krócej, to jednak pozwoli nam to dłużej cieszyć się światłem dnia w trakcie lata.
 

W Polsce wyróżniamy „dwa czasy”. Tzw. czas letni oraz czas zimowy - czyli czas środkowoeuropejski oraz środkowoeuropejski letni. Różnią się one tylko o godzinę, jednak zwolennicy zmiany czasu są zdania, że pozwala ona zaoszczędzić nam sporo światła dziennego, dzięki czemu automatycznie oszczędzamy również m.in. energię elektryczną. 

W naszym kraju zmiana czasu ma zawiłą historię. Po raz pierwszy zrobiono to w 20-leciu międzywojennym, potem to zniesiono, potem przywrócono, potem znów zniesiono i tak jeszcze kilka razy aż w końc dotarliśmy do punktu, w którym znajdujemy się obecnie.

Czas zmienia się w około 70 krajach na całym świecie - w Europie nie robią tego tylko na Islandii, w Rosji oraz na Białorusi. Ma to sporo zwolenników, ma jednak również całkiem sporo przeciwników. My jednak nie będziemy dzisiaj poruszać tej kwestii. Poinformujemy was tylko o tym, że tegoroczna zmiana czasu nie będzie przebiegała w taki sam sposób, jak zwykle. O czym mowa? 

Dodano 12 marca 2018 o 18:03 przez Bartek Faryna

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728