4782 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Wybuch w elektrowni jądrowej we Francji. Są poszkodowani

09 Lut 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Dzisiaj rano około godziny 10 doszło do eksplozji w elektrowni jądrowej, znajdującej się w miejscowości Flamanville na północy Francji. Wybuch na szczęście miał miejsce w hali maszyn poza strefą nuklearną. Nie ma więc żadnego wycieku, ani nie ma żadnej mowy o skażeniu. Lokalne media donoszą o kilku osobach, które odniosły lekkie obrażenia. Elektrownia we Flamanville na szczęście jest oddalona od osiedli mieszkalnych. Leży blisko morza, a więc uszkodzenia ograniczają się jedynie do samej elektrowni.

W chwili obecnej wyłączono pracę jednego z reaktorów. Warto wspomnieć, że w elektrowni działają łącznie dwa reaktory (o mocy 1 300 MW), których budowa została ukończona jeszcze w roku 1986. Oddanie trzeciego nowoczesnego reaktora ciśnieniowego nie może cały czas dojść do skutku. Jego uruchomienie jest już opóźnione o całe 6 lat. Przewiduje się, że ma on trafić do użytku jeszcze w 2018 roku. Władze mają nadzieję, że pożar nie wywoła kolejnych opóźnień.

Miejscowa prefektura donosi, że przyczyną wybuchu mogło być przegrzanie wielkiego wentylatora w jednej z hali maszynowych. Pożar na szczęście został bardzo szybko opanowany i ugaszony. Po raz kolejny powtarzamy, że nie ma się czego obawiać. Pożar nie dosięgnął strefy nuklearnej. Uważajcie więc na wszystkie newsy, które zapewne znajdziecie dzisiaj w sieci, mówiące o „wybuchu elektrowni atomowej”.

W przyszłości nie daj się omamić, zobacz także:

czarno-kłamstwa

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze