4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Wyciekło nagranie prezentujące robota, jakiego jeszcze nigdy nie widzieliście! Zobaczcie co potrafi Handle

02 Lut 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Pamiętacie jeszcze Atlasa – najbardziej zaawansowanego robota na świecie? Ostatnio do sieci wyciekło wideo, które pokazuje zupełnie nowego robota – Handle – który jest dziełem tych samych twórców, czyli Boston Dynamics. Co jednak w nim tak niezwykłego? Bądźcie cierpliwi, a przekonacie się na własne oczy. Wideo pochodzi z prezentacji, którą prowadził założyciel firmy – Marc Raibert. Mamy tylko nadzieję, że wideo nie zniknie wkrótce z sieci.

Handle wydaje się być dużo lepiej przystosowany do różnego typu zadań niż Atlas. Przede wszystkim potrafi on doskonale utrzymywać równowagę – również z obciążeniem – oraz całkiem nieźle radzi sobie z poruszaniem. Niestety chodzenie po schodach w jego przypadku nie wchodzi w grę, bo – uwaga – porusza się on na dwóch niewielkich kółkach. To właśnie w nim jest najbardziej niezwykłe.

Handle potrafi również skakać i wykonywać kilka innych ciekawych akrobacji. Całość zresztą możecie zobaczyć na wideo znajdującym się poniżej. Jeśli nie chcecie śledzić całego wstępu, to od razu przewińcie sobie do 3:45. W tym momencie zaczyna się prezentacja Handle.

 

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: jurvetson – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze