4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Wypicie kieliszka wina tak samo szkodliwe, jak wypicie trzech kieliszków wódki?

02 Sty 2017
MEDYCYNA
autor: Anna Borkowska

Brytyjscy naukowcy stwierdzili, że kieliszek wina nie jest mniej szkodliwy dla zdrowia niż trzy kieliszki wódki – zobaczcie najpopularniejsze alkohole widziane pod mikroskopem. Wyniki te zaskoczyły ekspertów, którzy przeanalizowali statystyki w spożywaniu tych alkoholi i chorób z nimi związanych – donosi The Telegraph.

Według autorów badania, ludzie myślą, że wino nie jest tak szkodliwe, jak wódka i dlatego częściej wykorzystują je do spożycia. Nocne picie wina, które stało się normą w ostatnich dziesięcioleciach, tylko pogarsza tę sytuację.

Wielka Brytania stała się drugim krajem w Europie po Finlandii pod względem częstości występowania marskości i innych chorób wątroby. Począwszy od 1970 roku, w Wielkiej Brytanii sześciokrotnie zwiększyła się śmiertelność z powodu spożycia alkoholu wśród osób w wieku średnim i przedemerytalnym. Aby rozwiązać ten problem, naukowcy nie twierdzą, że należy całkowicie zrezygnować z picia wina, ale nie zalecają spożywać go w lokalach. To, jak pokazują statystyki, pozwala Brytyjczykom spożywać mniej alkoholu niż kiedy ma to miejsce w domu, gdzie piją oni zakupione w supermarketach, tańsze napoje alkoholowe.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: The Telegraph

Zdjęcie: Pixabay

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze