4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Z Wisły wyłowiono prawdziwego potwora! Ryba miała ponad 2 metry długości

15 Cze 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Nie wiemy do końca, czy można tutaj mówić o niesamowitym szczęściu. Kilka dni temu z Wisły w Warszawie na wysokości mostu Łazienkowskiego wyłowiono niezwykły okaz suma. To prawdziwy rekordzista jeśli chodzi o wielkość, bo jego ciało mierzyło aż 227 cm długości. Wprawdzie nie była to największa ryba wyłowiona z polskich rzek, bo rekord wciąż należy do innego suma, który mierzył aż 261 cm. Trzeba jednak przyznać, że ten tutaj jest zdecydowanie jednym z najbardziej okazałych.

Niestety w chwili wyłowienia zwierze było już martwe. Istnieje kilka teorii na temat śmierci suma. Większość ekspertów obstawia, że ryba zmarła po prostu ze starości. Tak wielki okaz mógł mieć już nawet 90 lat na karku, co jest bardzo dobrym wynikiem, jak na suma. Według innej teorii przyczyną śmierci ryby były śmieci pływające w Wiśle. Jedna z internautek zwróciła uwagę, że sum mógł po prostu zaplątać się w plastik i kable i w taki oto sposób umarł z głodu lub się udusił.

Warszawski WOPR potrzebował aż dwóch dni aby ostatecznie potwierdzić, z jakim gatunkiem mieli do czynienia. Ich zdaniem ryba była jednak dużo młodsza. Jej wiek szacują gdzieś na 50-60 lat.

„W niedzielę wyłowiliśmy z Wisły martwego suma o długości 2,27m. Ryba mogła żyć 50-60 lat, więc mogła pamiętać otwarcie mostu Łazienkowskiego”

– brzmi treść postu zamieszczonego na profilu stołecznego WOPR-u.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: GW

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze