4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MÓZG

Zaleta śpiewania kołysanek dzieciom w łonie matki udowodniona przez naukowców

13 Mar 2017
MÓZG
autor: Anna Borkowska

Wielu przyszłych rodziców już na kilka miesięcy przed porodem, intensywnie przygotowuje się do przyjścia na świat noworodka. Spędza czas na dekorowaniu pokoju, kupowaniu mebli, ubranek i zabawek. Jednak, jak pokazują najnowsze badania, najlepszym sposobem, aby dziecko było szczęśliwe i zadowolone, jest śpiewanie mu kołysanek, kiedy jest ono jeszcze w łonie matki. Badanie, w którym wzięło udział 170 kobiet, wykazało, że matki, które śpiewały swoim przyszłym dzieciom w czasie ciąży, urodziły dzieci, których okresy płaczu były znacznie krótsze.

Kobiety w ciąży podzielono na dwie grupy. Uczestniczki pierwszej grupy miały za zadanie śpiewać kołysanki w ostatnich miesiącach ciąży oraz w pierwszych miesiącach po urodzeniu dziecka. Druga grupa była grupą kontrolną.

Wykazano, że dzieci urodzone z matek z pierwszej grupy, przepłakiwały po porodzie średnio 18,5 procent czasu, podczas gdy w drugiej grupie było to 28,2 procent. Jednocześnie, w przypadku dzieci z kolką, maluchy, które słuchały kołysanek przed urodzeniem, przepłakiwały jedynie jedną czwartą tego, ile płakały pozostałe dzieci.

„Matki, które śpiewają dzieciom kołysanki w czasie ciąży, mogą zwiększyć stopień wzajemnego przywiązania do dziecka, a ponadto, może to mieć pozytywny wpływ na zachowanie noworodka i zmniejszyć stopień stresu u matki”

– twierdzą autorzy.

Badanie zostało przeprowadzone przez Uniwersytet w Mediolanie, a jego wyniki opublikowano w czasopiśmie „Women and Birth”.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Ncbi

Zdjęcie: Pixabay

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze