4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Zgłosiła się do szpitala z bólem głowy. Lekarze nie mogli uwierzyć w to, co znaleźli w jej nosie

12 Lut 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Pewnie już zdążyliście zauważyć, że jeśli na łamach naszej strony przytaczamy jakieś medyczne ciekawostki dotyczące ciała człowieka – nietypowe choroby, mutacje, czy dziwne znaleziska – to na ogół temat dotyczy osób mieszkających w Indiach. Nie inaczej jest i tym razem. Historia, którą dzisiaj przedstawimy dotyczy bowiem pewnej 42-letniej mieszkanki Indii o imieniu Selvi. Pewnego ranka tuż po przebudzeniu zauważyła ona, że coś dziwnego stało się z przednią częścią jej twarzy.

Selvi twierdzi, że od samego rana towarzyszyło jej dziwne piekące uczucie gdzieś na wysokości oczu i nosa. Czuła, że coś ją łaskocze, przy czym jednocześnie odczuwała ból w okolicach oczu. Nie czekała więc długo i zgłosiła się do lokalnej kliniki. Stamtąd została szybko skierowana do szpitala, gdzie lekarze przeprowadzili odpowiednie badania. Po prześwietleniu stwierdzono, że w jej głowie znajduje się ciało obce, które jest dosyć ruchliwe.

Przeprowadzono więc kolejne badanie za pomocą sondy. Lekarze nie mogli wyjść z szoku po tym jak odkryli, że we wnętrzu jamy nosowej pacjentki znajduje się dorosły karaluch. Najwidoczniej musiał on tam wpełznąć owej feralnej nocy, po której pacjenta zaczęła czuć się dziwnie. Za pomocą kleszczy oraz urządzenia ssącego udało się w końcu usunąć intruza, który zaszedł już całkiem daleko. W chwili zabiegu – który trwał łącznie 45 minut – znajdował się już on w rejonie pomiędzy nosem a oczami.

Powyżej możecie obejrzeć wideo nakręcone w trakcie zabiegu. Trzeba przyznać, że na samą myśl ciarki same przechodzą po plecach. Nie musicie jednak się obawiać, nawet jeśli w Waszej sypialni są jakieś karaluchy. Do podobnych incydentów dochodzi ekstremalnie rzadko. Dorosły karaluch jest jednak całkiem spory i musi się on mocno postarać, aby zmieścić się do ludzkiego nosa.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Indian Express

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze