4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Zgłosiła się do szpitala z objawami zaćmy. Lekarze nie mogli uwierzyć, co znaleźli pod jej powiekami

17 Lip 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Wiemy, że współczesna medycyna potrafi czynić „cuda”. Najlepszym tego dowodem jest zestawienie zdjęć 10 osób – przed i po transplantacji twarzy. Musimy przyznać, że rezultaty naprawdę robią wrażenie. Dzisiaj jednak przyjrzymy się innemu przypadkowi. Zobaczymy coś, czemu dziwili się nawet lekarze z 20-letnim stażem. No bo nie często możemy spotkać się z takim czymś. Zacznijmy jednak od początku. Jakiś czas temu do szpitala Solihull w okolicach Birmingham zgłosiła się 67-letnia kobieta. Pacjentka była przekonana, że ma zaćmę. Wstępne oględziny również na to wskazywały. Postanowiono więc przeprowadzić odpowiedni zabieg.

W trakcie operacji w jednym oku pacjentki zlokalizowano coś dziwnego. Pod powieką znajdowała się dziwna bezkształtna masa o sporych rozmiarach. Okazało się, że było to 17 soczewek kontaktowych złączonych ze sobą. Chirurdzy przeszli więc do drugiego oka, w którym również znaleziono zlepione soczewki – tym razem było ich „zaledwie” 10. Kobieta twierdzi, że od 35 lat używała miesięcznych soczewek kontaktowych, nigdy jednak nie zauważyła zniknięcia którejkolwiek z nich.

Okuliści byli zaskoczeni również tym, że pacjentce nie przeszkadzało to coś, co znajdowało się pod jej powieką. Kobieta sama twierdzi, że całą winę zrzucała na suchość w oku, którą miał spowodować jej podeszły wiek oraz rozwijająca się zaćma. Choroby jednak ostatecznie nie było, a sama pacjentka poczuła niesamowitą ulgę po usunięciu ciał obcych. Lekarze twierdzą, że powinna odzyskać całkowicie sprawność widzenia.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Optometry Today

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze