4782 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
KOSMOS

Zjednoczone Emiraty Arabskie planują wybudować miasto na Marsie

22 Lut 2017
KOSMOS
autor: Bartek Faryna

Kiedy ma się naprawdę dużo pieniędzy, to nagle wszystko staje się możliwe. Wybudowanie jednego z najbogatszych miast oraz usypanie kilku wysp w ciągu kilkunastu lat? Żaden problem! Usypanie pierwszej na świecie sztucznej góry, której zadaniem ma być wzmożenie opadów na terenie kraju? Podobno da się to zrobić! Wybudowanie miasta na Marsie do roku 2117? Podobno to też nie stanowi problemu! Czy jednak aby na pewno?

Zjednoczone Emiraty Arabskie stają się coraz bardziej ambitne, jeśli chodzi o ich nietypowe dokonania. Największe agencje kosmiczne na świecie wciąż do końca nie wiedzą, jak w ogóle zabrać się za kolonizację Czerwonej Planety, ale szejkowie już projektują miasta wielkości Chicago, które zamierzają postawić na Marsie. Wymyślili już nawet nazwę i to nie byle jaką. Miasto ma się bowiem nazywać „City of Wisdom” (ang. miasto mądrości).

Władze stworzyły już nawet specjalny projekt 3D, który można było oglądać w Dubaju w trakcie World Government Summit na początku lutego. Niestety w kwestii Miasta Mądrości jest wiele niewiadomych. Jak będzie ono budowane? Czy może gotowe jego kawałki będą transportowane na Marsa? Gdzie ono w ogóle powstanie? Na chwilę obecną wiadomo natomiast, że ma ono pomieścić łącznie 600 000 mieszkańców.

Największy szum wokół całej sprawy robi szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum – wiceprezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wszystko zresztą można zobaczyć na jego oficjalnym koncie na Tweeterze, na którym to publikuje wszystkie nowinki dotyczące całej sprawy.

Ambicje rządu są więc całkiem spore. Dla niektórych mogą one nawet wydawać się śmieszne, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że ich rodzima agencja kosmiczna powstała zaledwie w 2014 roku. Mają oni jednak plan wysłania swojego statku na Marsa jeszcze w 2021 roku.

Niezależnie jednak od tego, czy uda się wprowadzić te ambitne plany w życie, musimy zapamiętać jedno: astronautyka to taka piękna dziedzina nauki, w której sukces jakiegokolwiek kraju, możemy spokojnie postrzegać, jako sukces całego świata. Trzymamy więc kciuki.

Pasjonujesz się kosmosem i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze