4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Zjednoczone Emiraty Arabskie zbudują pierwszy na świecie wieżowiec stworzony za pomocą technologii druku 3D

14 Mar 2017
TECHNOLOGIA
autor: Anna Borkowska

Zjednoczone Emiraty Arabskie planują zbudować pierwszy na świecie drapacz chmur, stworzony za pomocą technologii druku 3D – informuje gazeta „Khaleej Times”. Plany zostały ogłoszone przez startup Cazza Construction z siedzibą w Dubaju – ZEA chcą również wybudować w przyszłości miasto na Marsie – przeczytajcie.

„Kiedy po raz pierwszy pomyśleliśmy o wykorzystaniu technologii druku 3D, myśleliśmy bardziej o domach i niskich budynkach. Deweloperzy zapytali nas jednak, czy to możliwe, aby <<wydrukować>> przy użyciu tej technologii wieżowiec? To skłoniło nas do zbadania, czy możemy wykorzystać tę technologię do budowania naprawdę wysokich budynków”

– powiedział dyrektor zarządzający firmy, Chris Kelsey.

„Wykorzystanie technologii druku 3D obniży koszty budowy o 80 procent, pozwoli zaoszczędzić do 70 procent czasu, oraz obniży o 50 procent użycie wymaganej siły roboczej”

– twierdzi Eng Munira Abdul Kareem, dyrektor Departamentu Ministerstwa Realizacji Projektów Rozbudowy Infrastruktury.

burj-khalifa-683746_1280

„Dzięki naszej technologii, będziemy w stanie budować skomplikowane architektonicznie budynki w rekordowo krótkim czasie. Chodzi przede wszystkim o ekonomię skali, gdzie początkowe wysokie koszty technologii zostaną zmniejszone, gdy wejdziemy w fazę masowej produkcji. Mamy nieograniczone możliwości budowy z betonu i stali. To tylko jedne z wielu materiałów, które mogą być używane do drukowania 3D”

– powiedział Xavier Hernand, jeden z inżynierów Cazza Construction.

Jednocześnie, spółka nie podaje szczegółów na temat dewelopera nowego budynku oraz jego przewidywanej wysokości i konstrukcji.

W ubiegłym roku, władze Dubaju ogłosił plany dotyczące nowoczesnej strategii druku 3D, w ramach której do 2030 roku, 25% wszystkich budynków w Dubaju będzie tworzonych za pomocą drukowania 3D.

Zjednoczone Emiraty Arabskie mogą się już pochwalić pierwszym na świecie budynkiem biurowym stworzonym za pomocą tej nowoczesnej technologii. Teraz planują wybudować dzięki niej pierwszy na świecie prawdziwy drapacz chmur.

dubai-1367094_960_720

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Khaleejtimes

Zdjęcia: Pixabay

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze