4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
BLOG

Zmarł najniższy człowiek na świecie – w momencie śmierci miał 75 lat

07 Wrz 2015
BLOG
autor: Bartek Faryna

Zaledwie kilka miesięcy temu na łamach naszego portalu mogliście po raz pierwszy przeczytać o najniższym człowieku świata. Pochodzący z Nepalu Chandra Dangi – bo to o nim mowa – zmarł na polinezyjskiej wyspie Samoa w wyniku powikłań po zapaleniu płuc. Lekarze twierdzą, że za późno podjął on leczenie, gdyż unikał wizyt w szpitalu niczym ognia.

Chandra Bahadur Dangi miał 54,6 cm wzrostu. Został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa 26 lutego 2012 roku. Warto również wspomnieć, że przez większość jego życia świat o nim nie słyszał, bowiem Dangi zamieszkiwał małą górską wioskę w swoim kraju, z której nie wyjeżdżał i nie ujawniał się światu zewnętrznemu. Leży ona około 500 km od stolicy kraju – Katmandu – i nosi nazwę Reemkoli.

Jednak odkąd Dangi trafił do Księgi Rekordów Guinessa stał się sławny, podróżował po świecie i spotykał się z innymi rekordzistami. Redakcja Księgi Rekordów Guinessa była bardzo zasmucona po tym, jak dotarła do nich wieść o śmierci najniższego człowieka na świecie. Wydała ona nawet stosowne oświadczenie w tej sprawie, którego treść postanowiliśmy Wam przytoczyć: „Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego bohatera. W tym trudnym czasie chcielibyśmy wyrazić nasze najszersze kondolencje rodzinie pana Dangiego. Zostanie na zawsze zapamiętany jako wyjątkowy rekordzista”.

My również chcieliśmy swój smutek i żal oraz dołączyć się do kondolencji.

Źródło: usatoday.

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze