4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie – zostawił po sobie dwoje dzieci, dziewięcioro wnucząt i 32 prawnucząt

13 Sie 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Pamiętacie jak jeszcze nie tak dawno temu pisaliśmy dla was o śmierci najstarszej Polki? W wieku 111 lat i 9 miesięcy odeszła pani Jadwiga Szubartowicz z Lublina. Dzisiaj niestety też nie mamy dobrych wieści. Znów będziemy informować o śmierci niezwykłego człowieka. Jego wyjątkowość nie polegała jednak na tym, że udało mu się przeżyć holokaust, czy urodził się w Żarnowie w dzisiejszym województwie łódzkim. Polegała ona na imponującej liczbie przeżytych lat, jakie wpisały się na konto pana Yisraela Kristala.

Mężczyźnie udało się przeżyć 113 lat i 330 dni. Jest to bardzo imponujący wynik, jak na przedstawiciela płci męskiej, mężczyźni bowiem żyją znacznie krócej od kobiet. Wystarczy zerknąć na listę najstarszych ludzi na świecie. Pan Yisrael urodził się 15 września 1903 roku w Żarnowie, wówczas w zaborze rosyjskim, a dziś w województwie łódzkim. Po śmierci Japończyka Yasutaro Koide, w ubiegłym roku, został on wpisany do Księgi Rekordów Guinessa, jako najstarszy żyjący na świecie mężczyzna.

Życie Yisraela nie było jednak usłane różami. Był on pochodzenia żydowskiego i żył w czasach holokaustu, którego ofiarą padła jego pierwsza żona i dwójka dzieci. On sam również przeżył łódzkie getto oraz obóz w Auschwitz. W roku 1950 mężczyzna uciekł do Hajfy na północy Izraela wraz z drugą żoną i jej synem. Do śmierci prowadzili tam przedsiębiorstwo cukiernicze. Yisrael jednak nie próżnował. Jak podają izraelskie media zostawił on po sobie dwoje dzieci, dziewięcioro wnucząt i 32 prawnucząt.

W chwili obecnej najstarszym żyjącym człowiekiem na świecie jest Violeta Brown – kobieta z Jamajki urodzona 10 marca 1900 roku. Najstarszym mężczyzną na świecie jest w tej chwili Francisco Nunez Olivera – mieszkaniec Hiszpanii urodzony 13 grudnia 1904 roku.

Źródło: PAP

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze