4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Znaleziono „prawidłowy okres czasu”, jaki należy spotykać się przed ślubem, aby zmniejszyć ryzyko rozwodu

05 Lis 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Jeśli chodzi o „właściwy czas na ślub” ludzie zwykle nie są przesądni i nie odczekują danej liczby lat, tylko po prostu idą za głosem serca i mówią sobie sakramentalne tak, kiedy czują że przyszedł ten właściwy moment. Oczywiście są tutaj wyjątki, kiedy to ślub trzeba wziąć „na szybko” bo na przykład okazało się, że dziewczyna jest w ciąży. My jednak dzisiaj takimi przypadkami zajmować się nie będziemy, a zamiast tego przyjrzymy się tym „zwykłym” i pozbawionym „wyjątkowych okoliczności”.

No bo zastanawialiście się kiedyś ile wypada spotykać się przed ślubem, aby w końcu zdecydować się na ten ważny krok? Jedni robią to bardzo szybko, można powiedzieć że wręcz pod wpływem impulsu, a inni czekają w nieskończoność. Naukowcy postanowili przyjrzeć się temu problemowi i ustalić odpowiednią liczbę lat na „randkowanie”. Po co to wszystko? Aby możliwie jak najbardziej ograniczyć ryzyko rozwodu w przyszłości.

Badacze z Emory University w USA przebadali ponad 3 000 osób – zarówno tych po ślubie, jak i tych już po rozwodzie. Cały test polegał na wypełnieniu obszernej ankiety, w której zawierało się sporo pytań dotyczących wielu aspektów pożycia małżeńskiego. Dzięki temu naukowcy odkryli kilka bardzo ciekawych zależności, jednak tylko jedna zainteresowała ich szczególnie. Mowa właśnie o korelacji między liczbą lat poświęconych na randki a trwałością małżeństwa.

Wyjściową wartością będą dla nas pary, które spotykały się przed ślubem tylko rok. Porównując do nich pary, które „randkowały” dwa lata przed ślubem wychodzi na to, że w przypadku tych drugich ryzyko rozwodu malało o 20%. Jeśli jednak do tych pierwszych porównamy pary, które spotykały się przed ślubem trzy lata lub więcej to ryzyko rozwodu spadnie nam już aż o 50%.

Wychodzi więc na to, że warto po prostu dobrze się poznać, zanim zdecydujemy się na ten ważny krok. Dodatkowo warto tutaj też wspomnieć, że wspólne mieszkanie przed ślubem również wychodzi nam tylko na dobre – wiemy w końcu czego się spodziewać i nic nas nie zaskoczy.

Źródło: Busienss Insider

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze