4738 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Znamy ceny medycznej marihuany, która trafi do polskich aptek

27 Cze 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Zapewne dotarła już do Was informacja o tym, że medyczna marihuana w końcu będzie dostępna dla pacjentów w naszym kraju. Tego newsa nie dało się uniknąć. Trąbiły o tym wszelkie media w całym kraju. Nic zresztą dziwnego, to ogromna zmiana w naszym społeczeństwie. Podczas gdy na zachodzie „zioło” traktowane jest już, jak zwykła używka (a nie narkotyk), u nas wciąż panuje przekonanie, że marihuana to samo zło i trzeba z nią walczyć. Tej ustawy jednak nie uda się już zatrzymać. Czeka ją jeszcze tylko czytanie w Senacie i oczywiście dopinanie wszystkiego na ostatni guzik.

Nie wszyscy są jednak zadowoleni z takiego obrotu spraw. Zwolennicy oczywiście cieszą się, że medyczna marihuana w końcu pojawi się w Polsce, jednak jednocześnie martwi ich fakt, że susz będzie sprowadzany z zagranicy, a nie uprawiany w naszym kraju. Dzięki temu chorzy płaciliby za wytwarzane w ten sposób leki znacznie mniej. Do niedawna jeszcze nie było wiadomo skąd, o jakim szczepie mowa oraz ile to w ogóle będzie kosztowało pacjenta. Portal pitbuller opublikował jednak wstępne informacje na ten temat. Niestety autorzy nie podają dalszych źródeł, a więc ich autentyczność może być wątpliwa.

Według autorów tekstu marihuanę będziemy sprowadzać z Izraela. Jej koszt będzie wahał się w przedziale 12 – 15 EUR za gram (a więc od 50 do 63 zł przy obecnym kursie). Odmiana o której mowa, to słynny Avidekel, o którym tak wiele się mówiło przed paroma laty. Co takiego niezwykłego w tym właśnie szczepie? Otóż prawie w ogóle nie zawiera on THC (substancji odpowiedzialnej za uczucie haju po wypaleniu skręta), za to zawiera bardzo duże ilości CBD (substancji, której przypisuje się właściwości lecznicze).

Biorąc pod uwagę to, że przeciętna terapia nie wymaga tylko jednego grama suszu, lecz znacznie większej jego ilości, to pacjenci albo wykosztują się zaciskając ostro pasa, albo po prostu nie będą stosować marihuany do celów leczniczych. Podobna sytuacja miała miejsce w Czechach. Tam po czasie zdecydowano się w końcu uruchomić krajowe uprawy, które były znacznie tańsze.

Źródło: Pitbuller

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze