4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Zobaczcie co się dzieje, kiedy mylarowy balon z helem dotknie linii energetycznych

11 Wrz 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Na różnego rodzaju kiermaszach można kupić popularne balony z helem. Są one zazwyczaj wykonane z tzw. Mylaru lub poliuretanu. Egzemplarz znajdujący się na poniższym wideo, został akurat zrobiony z tego pierwszego. Jest to pewien rodzaj rozciągliwej folii, która doskonale spełnia swoją rolę, jako materiał z którego wykonywane są balony. Oczywiście Mylar znajduje również zastosowanie w wielu innych gałęziach przemysłu, jednak nie będziemy poświęcać mu więcej czasu. Przyjrzymy się natomiast temu, co dzieje się na poniższym filmiku.

W chwili kiedy balon dostał się pod liny, trwały akurat prace przy transformatorze. Kierownik ekipy zdecydował, że aby zachować bezpieczeństwo załoga powinna zejść na dół, do czasu usunięcia obiektu, który stanowił potencjalne zagrożenie. Kierownik zarządził również, aby wyłączyć prąd w transformatorze tak, aby nie doszło do żadnego wybuchu. Wprawdzie hel – którym balon był wypełniony – nie należy do grupy gazów łatwopalnych, to jednak Mylar – z którego został zrobiony sam balon – mógł już narobić sporo szkód.

Ekipa więc powoli schodziła w stronę ziemi mając ze sobą koniec jednego z przewodów. Kiedy ten dotknął powierzchni naszej planety, nastąpiła eksplozja – niestety do tej pory nie udało się jeszcze wyłączyć zasilania w transformatorze. W pewnym momencie możemy nawet zauważyć potężny łuk elektryczny. Cała akcja zaczyna się gdzieś od 40 sekundy – jeśli więc jesteście niecierpliwi, to radzimy wam nieco przewinąć. Uważajcie też na poziom głośności na waszych słuchawkach/głośnikach. Możecie bowiem nieźle się zdziwić.

Źródło: ViralHog – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze