4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Zobaczcie, jak dwa najgroźniejsze węże świata walczą na polu golfowym

02 Cze 2017
FAUNA I FLORA
autor: Anna Borkowska

Grupa golfistów z Republiki Południowej Afryki stanęła ostatnio w obliczu bardzo nietypowej sytuacji. Nie codziennie się bowiem zdarza, żeby podczas gry w golfa, zobaczyć na własne oczy zaciętą walkę dwóch niezwykle groźnych czarnych mamb – poznajcie 6 węży, które najszybciej byłyby w stanie Was zabić.

To był z pozory zwykły dzień, który autorka poniższego filmiku – Cara – postanowiła spędzić na grze w golfa. Kobieta szybko zdała sobie jednak sprawę, że nie jest na polu golfowym sama. Cara poinformowała o swoim odkryciu pozostałych golfistów, którzy natychmiast przerwali grę. Wszyscy przemieszczali się szlakiem walczących ze sobą węży, aż w końcu walka zmęczyła czarne mamby. Gady rozdzieliły się i wycofały w krzaki.

Czarna mamba jest jednym z największych i najbardziej jadowitych węży na świecie. Stworzenia te żyją na sawannach i wzgórzach południowej i wschodniej Afryki, i są jednymi z najszybszych węży na świecie – poruszają się z prędkością do 20 kilometrów na godzinę i mogą mierzyć nawet 4,3 m długości.

Ukąszenie tego węża jest śmiertelne, jeśli oczywiście, nie przyjmie się w porę antytoksyny. Obszar ugryzienia zaczyna szybko puchnąć, ofiara odczuwa palący ból i w końcu dochodzi do porażenia obwodowego.

Poniższa walka została zarejestrowana w Leopard Creek Golf Course w Malelane, w Republice Południowej Afryki.

Zobaczcie zacięty pojedynek dwóch niezwykle groźnych czarnych mamb:

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: News.nationalgeographic

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze