4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Zobaczcie jak polscy anty-szczepionkowcy robią z siebie idiotów na jednej z demonstracji

06 Cze 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Temat szczepionek i szczepień był poruszany na łamach naszego portalu już dziesiątki razy. Temat był wałkowany w jedną i w drugą stronę. Z przykrością zauważamy jednak, że „moda na nieszczepienie” zamiast powoli umierać, to owija swoimi mackami coraz to więcej umysłów. Wystarczy jednak rzucić okiem na Włochy czy Rumunię, gdzie ruchy anty-szczepionkowe działają szczególnie prężnie. W porównaniu z ubiegłym rokiem zgłaszane jest tam znacznie więcej przypadków zachorowania na odrę. Na szczęście rząd włoski wziął sprawy w swoje ręce i postanowił działać. Brawo!

Dzisiaj jednak nie będziemy wytykać innym krajom tego, że jest u nich tak a nie inaczej, lecz rzucimy okiem na nasze własne podwórko. Tak się składa, że w sobotę (3.06) w Warszawie odbyła się demonstracja przeciwko przymusowi szczepień.

Kojarzycie kanał pyta.pl? Nie zawsze są poważni, nie zawsze są kompetentni, nie zawsze są dobrym źródłem informacji, jednak przy bieżącym temacie spisali się naprawdę znakomicie. Kanał ten w końcu znany jest z punktowania i wyśmiewania pewnej logiki działania (albo raczej jej braku) u niektórych ludzi. Tak właśnie jest w tym przypadku. Większość demonstrantów nie chciała podejmować dyskusji z reporterem kanału pyta.pl, niektórzy zasłaniali się jego niepoważnym podejściem, inni odsyłali do tego, żeby „poczytał sobie w internecie”, a jeszcze inni porównywali naukowców i lekarzy do sławnego doktora Mengele.

Niektórzy przyklaskują takim ruchom mówiąc, że w końcu znalazła się grupa ludzi, którzy chcą myśleć sami za siebie. Szkoda że przy okazji wywiadu nie mają nic rzeczowego do powiedzenia, tylko rzucają zasłyszane od kogoś hasła odsyłając do obejrzenia filmiku z żółtymi napisami „na jutubie”.

Oczywiście rozumiemy niektóre przypadki i domyślamy się, co pcha tych ludzi na takie właśnie demonstracje. Gniew i żal spowodowany śmiercią dziecka. Szkoda jednak, że to właśnie takie osoby najczęściej są tutaj największymi ofiarami. Ofiarami manipulacji ludzi, którzy wciskają im kit, wysyłają na demonstracje i wyposażają w tabliczki z napisem „stop eksperymentom na dzieciach”.

Za każdym razem demonstranci powtarzają w kółko, że nie walczą ze szczepionkami tylko walczą z obowiązkiem szczepień. Nie zdają sobie chyba jednak sprawy z tego, że jest to najprostsza droga do wybuchu epidemii. Nie wiedzą chyba czym jest tzw. odporność zbiorowa i jak to wszystko w ogóle działa.

Na tym kończymy nasze gadanie i zapraszamy Was do obejrzenia samego materiału, o którym dzisiaj mowa. Życzymy miłego seansu.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: pyta.pl – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze