4737 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Zobaczcie, jak przerażający, uzbrojony w 6 tysięcy zębów ślimak pożera dżdżownice

28 Cze 2017
FAUNA I FLORA
autor: Anna Borkowska

Australia jest domem dla wielu przerażających i niezwykle groźnych stworzeń. Pająki-mutanty (oraz te niewielkich rozmiarów, ale wciąż wyjątkowo groźne, a niektóre z gatunków nawet groźniejsze), rekiny oraz węże, które potrafią zjeść swoją ofiarę we śnie… W dzisiejszym artykule przyjrzymy się jednak nieco bliżej sąsiadce Australii – Nowej Zelandii, która również słynie z wielu interesujących stworzeń – zobaczcie, jak pacyficzny ślimak bananowy pożera liście mniszka lekarskiego.

W najnowszym filmiku opublikowanym przez BBC Earth możemy zobaczyć gigantycznego, mięsożernego ślimaka Powelliphanta. Ten niezwykle rzadki ślimak może urosnąć do rozmiarów męskiej pięści. W klipie możecie zobaczyć, jak stworzenie to pożera dżdżownice.

Wideo ukazuje, jak ślimak sunie wśród mokrej roślinności przez ciemność, a następnie natrafia na swoją ofiarę. W ciągu zaledwie kilku sekund, przekształca się z pozornie niewinnego mieszkańca lasu w żarłocznego drapieżnika, który dusi dżdżownicę, a następnie wciąga ją, jak spaghetti.

Ale to nie jedyna sztuczka opanowana przez tego ślimaka. Jeśli robak byłby większy (lub jeśli ślimak zjawiłby się obok Ciebie, kiedy śpisz i dostał się do jednego z Twoich palców), jego 6 tysięcy zębów rozszarpałoby go na kawałki.

Dobra wiadomość jest taka, że stworzenia te są tak rzadkie, że szanse na spotkanie ich są praktycznie równe zeru…

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Nerdist

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze