4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Zobaczcie, jak trzech śmiałków z plecakami odrzutowymi leci z zespołem samolotów

26 Lis 2016
TECHNOLOGIA
autor: Anna Borkowska

Chociaż może się wydawać, że latanie z odrzutowym plecakiem jest łatwe, wcale tak nie jest. W rzeczywistości, wymaga ono wielu godzin intensywnych przygotowań, np. mających na celu zmniejszenie skutków turbulencji.

Emerytowany szwajcarski pilot wojskowy i wynalazca Yves Rossy przeleciał wyposażony w plecak odrzutowy Jetpack w formacji z ośmioma lekkimi samolotami szturmowymi Alphajet. Lot odbył się na południu Francji, na wysokości 1200 metrów, przy prędkości 250 km/godzinę i trwał przez 9 minut. Wraz z Rossim, do zadania podeszło jego dwóch kolegów – Vincent Reffet i Fred Fugen. Samoloty prowadził jeden z najbardziej doświadczonych zespołów akrobacyjnych na świecie – należące do Francuskich Sił Powietrznych – Patrouille de France.

Yves Rossy rozpoczął prace nad Jetpackiem w 2004 roku. Cechą charakterystyczną urządzenia jest brak mechanicznego skrzydła – pilot sam steruje plecakiem używając jedynie ruchów rąk, stóp i głowy.

Aby uruchomić sprzęt, Jetpack musi zostać wyniesiony w powietrze samolotem lub helikopterem. Do wylądowania należy użyć spadochronu. Odrzutowy plecak może osiągnąć prędkość 300 kilometrów na godzinę. Maksymalny czas lotu z pełnym zbiornikiem paliwa wynosi 10 minut.

Obejrzyjcie ten niezwykły lot!

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: The Aviationist

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze