4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Zobaczcie które miejsca w samolocie są najbezpieczniejsze w razie ewentualnego wypadku

08 maja 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Na łamach naszego portalu już niejednokrotnie pojawiały się wpisy dotyczące samolotów oraz lotnictwa. Dzięki nim mogliście dowiedzieć się m.in. dlaczego okna w samolotach muszą być zawsze odsłonięte na czas startu i lądowania, a także co widzi pilot maszyny, kiedy ktoś świeci w niego z ziemi wskaźnikiem laserowym. Dzisiaj wciąż będziemy krążyć w podobnej tematyce i postaramy się sprawdzić, które miejsca w samolocie są najbezpieczniejsze dla pasażera, w razie ewentualnego wypadku lub nawet rozbicia się maszyny.

Aby do tego dojść przeanalizowano dane dotyczące katastrof lotniczych oraz ocalałych z nich ludzi z okresu liczącego sobie niemal 30 lat. Sprawdzono oczywiście zajmowane wówczas przez nich siedzenia. Zobaczmy więc, gdzie najlepiej wykupić miejsce, aby w razie wypadku mieć największe szanse na przetrwanie:

Widzimy więc wyraźnie, że najlepiej zająć miejsce gdzieś za skrzydłami maszyny z tyłu. Oczywiście Popular Mechanic nie zajmował się tym zagadnieniem jako jedyny. Również czasopismo Time postanowiło przygotować podobne statystyki. Znajdziecie je poniżej. Tym razem nie dotyczą one jednak przeżywalności, lecz ryzyka poniesienia śmierci w razie ewentualnego wypadku. Jak widzimy dane te pokrywają się z przedstawionymi powyżej:

Nie musicie jednak aż tak bardzo obawiać się lotów ponieważ samolot to zdecydowanie najbezpieczniejszy środek transportu na świecie. Według raportu z 2016 roku żaden pasażer ani członek załogi nie poniósł śmierci w wyniku wypadku lub rozbicia się samolotu aż 7 lat z rzędu. Niestety dane te dotyczyły tylko linii lotniczych amerykańskiego pochodzenia. Na świecie jednak też nie jest źle. Katastrofy lotnicze zdarzają się bardzo rzadko.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Popular Mechanic, Time

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze