4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Zobaczcie niezwykle rzadki przypadek, kiedy serce człowieka bije poza klatką piersiową

29 Paź 2015
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Serca ludzi znajdują się w miejscu chronionym przed przypadkowymi uszkodzeniami – czyli w klatce piersiowej. Nie bez przyczyny. Serce jest przecież jednym z najważniejszych organów w naszym ciele, bez którego każdy inny organ po prostu przestaje działać. Serce jest niestety bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić. Dlatego też Matka Natura zdecydowała się umieścić je w zabezpieczonym miejscu.

Oczywiście z małymi wyjątkami. Przedstawiamy Wam Arpita – chłopca mieszkającego w Indiach w wiosce Nadiad. Arpit cierpi na bardzo rzadką chorobę zwaną „Pentalogia Cantrella”. Polega ona na tym, że serce umiejscawia się w miejscu innym, niż powinno. W przypadku Arpita trafiło na miejsce nieco ponad żołądkiem, a pod klatka piersiową. Choroba ta jest niezwykle rzadka, ponieważ na świecie żyje tylko 160 osób, które na nią cierpią.

Chłopak jednak nie pozwala, aby to w jakikolwiek sposób go ograniczało. Prowadzi on normalne życie – wspina się po drzewach, bawi z kolegami, a nawet pomaga ojcu na farmie. Lekarze są bardzo zaskoczeni przypadkiem Arpita. Podobno jest on ewenementem w tej dziedzinie. Cóż, niezależnie od zdania specjalistów zapraszamy Was do obejrzenia krótkiego materiału traktującego o chłopcu.

Źródło: dailymail.

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze