4738 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Zobaczcie spektakularne wideo pokazujące niesamowite stworzenia ukryte pod pokrywą lodową Grenlandii

30 Cze 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Jeśli usłyszycie hasło „życie pod pokrywą lodową Grenlandii” to zapewne pierwszym, co przyjdzie Wam na myśl, jest jakaś foka, pingwin albo może coś większego kalibru, jak na przykład wieloryb. Oczywiście nie mylicie się, jednak tamtejsza fauna nie ogranicza się tylko i wyłącznie do stworzeń, jakie znamy z programów przyrodniczych. Można tam natknąć się na o wiele ciekawsze zwierzęta, które swoim wyglądem mogą śmiało konkurować z tymi, które żyją w znacznie cieplejszych zbiornikach wodnych.

Dzięki nam już raz mieliście możliwość zaglądnięcia do tego niezwykłego świata i przekonania się, jak niesamowite stworzenia tam żyją. Tam jednak motywem przewodnim była Antarktyda, a dzisiaj udamy się w podróż do Grenlandii. Nurek Alexander Benedik postanowił sfilmować wszystko to, co tam zobaczył. To właśnie dzięki niemu możemy przekonać się, jak bardzo złożone życie toczy się pod grubą warstwą lodu.

Na wideo możecie zobaczyć zarówno meduzy, jak i kolorowe ślimaki nagoskrzelne. My nie będziemy już dłużej zanudzać Was tym wstępem i zaprosimy Was na seans.

Źródło: yoel silverio – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze