4782 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Zobaczcie zdjęcia pokazujące amazońskie plemię, które nie zna białego człowieka

31 Gru 2016
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

W dzisiejszych czasach odkryliśmy już chyba każdy kawałek ziemi. Wszystko zostało doskonale przez nas poznane, a jedynym miejscem które ma przed nami tajemnice, są oceaniczne głębiny. Okazuje się, że nie do końca jest to prawda. Weźmy ot choćby za przykład amazońskie lasy, w których wciąż żyją plemiona, które nie doświadczyły bliskiego kontaktu z białym człowiekiem. Na jedno z takich plemion natknął się niedawno brazylijski fotograf Ricardo Stuckert.

Do odkrycia doszło na terenie jednego ze stanów Brazylii – Acre. Znajduje się on w niewielkiej odległości od granicy z Peru w zachodniej części kraju. Zdjęcie te pokazują nam nieco, jak żyją mieszkańcy dżungli. Możemy również wyraźnie zauważyć, że nie odnoszą się oni do fotografa z wrogością, lecz raczej z ciekawością, która zresztą jest odwzajemniona przez Ricardo. Same fotografie zostały wykonane z pokładu helikoptera.

content-1482848468-tribe-hiding

 

Specjaliści twierdzą, że na to plemię natknięto się już w 2008 roku. Wprawdzie widziano ich w zupełnie innym miejscu, to jednak lud ten prowadzi pół-nomadyczny tryb życia. Przenoszą oni cały swój dobytek i budują domy od nowa co około 4 lata.

content-1482848571-tribe-bow-string

Wprawdzie specjaliści kondycję całego plemienia oceniają całkiem dobrze – ich liczebność to około 300 osób – to jednak długo ta sytuacja może już nie potrwać. Problemem w tamtym rejonie są bowiem nielegalne wydobycia złóż oraz nielegalne wycinki lasów. Dodatkowym zagrożeniem dla Indian są również choroby, które biały człowiek może do nich przynieść. Ich organizmy nie wyrobiły sobie bowiem odpowiedniej odporności.

content-1482848642-maloca-distant

content-1482848700-maloca-close

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze