Losowe wpisy

Uczniowie pójdą do szkół również w sobotę? Takie rzeczy tylko w Polsce
Weekend to ważny czas dla wszystkich. Można odpocząć od trudów dnia codziennego, zrelaksować się, spędzić czas z rodziną, czy nawet wyjechać gdzieś na te dwa dni i spędzić miło czas. To własnie dlatego związkowcy walczą o niedziele wolne od handlu, aby również rodzice pracujący w marketach, mogli spędzić dzień wolny ze swoimi pociechami. W Polsce szykuje się jednak coś, co może odebrać tę wolność uczniom szkół średnich. 

Likwidacja gimnazjów w naszym kraju przyniosła ze sobą sporo konsekwencji. Część uczniów musi dokończyć szkołę idąć ze starym programem, z którym zaczynali, a inna część musi już posiedzieć dłużej w podstawówce. W związku z tym w niektórych liceacha ma miejsce istna kumulacja roczników, przez co najzwyczajniej w świecie zaczyna brakować miejsca na prowadzenie zajęć. 

Większość szkół i tak już wcześniej zmuszona była do przeniesienia części uczniów na popołudniu, a co dopiero teraz. Rozwiązaniem problemu ma być uruchomienie zajęć sobotnich. Na szczęście nie będzie to miało miejsca we wszystkich liceach w całym kraju, a jedynie w kilkunastu na terenie Warszawy. 

Czy jednak ten pomysł jest w ogóle zgodny z prawem? Jak najbardziej. Ministerstwo Edukacji dodaje, że realizacja zajęć sobotnich jest możliwa, ale tylko w chwili, kiedy stosunek grup do wolnych sal lekcyjnych wynosi 2 do 1. 

Czy pomysł zostanie wprowadzony w życie? Jest to całkiem prawdopodobne, jednak wszystko okaże się w najbliższym czasie. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 09 kwietnia 2019 o 12:04 przez e-wonsz
Ta 11-latka ma wyższe IQ niż Stephen Hawking i Albert Einstein! Wiemy do której szkoły chodzi
Tara Sharifijest to Iranka ucząca się w Aylesbury High School w hrabstwie Buckinghamshire. Zaledwie 11-letnia dziewczynka uzyskała w teście inteligencji do Mensy kosmiczne 162 punkty. To o dwa punkty więcej niż w tym samym teści zdobyły takie osoby jak astrofizyk Stephen Hawking czy Albert Einstein. O niezwykły wyczynie dziewczynki poinformowała media fundacja Persia Educational, która wspiera społeczność irańską zamieszkującą Wielką Brytanię.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 05 czerwca 2019 o 10:06 przez MarcinZfejsa
Źródło: https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/190539832-Jedenastolatka-z-IQ-wyzszym-niz-Einstein-i-Hawking.html?fbclid=IwAR2lWsiy3ea6XJcMJCYPSyd7EmVKIC0GLZQKx4HbJKU_F8-f7fzUKDLFCpA
Na jego koncertach dziewczyny rzucają stanikami i piszczą w niebogłosy. Nie, to nie Justin Bieber, choć przez wielu nazywany jest jego "lepszą wersją". Mikolas Josef reprezentował Czechy na Eurowizji w Lizbonie z piosenką "Lie To Me". Mamy zdjęcia bez koszulki.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 13 maja 2018 o 20:05 przez jatoja
Edyta Pazura zdobyła się na ekstremalną szczerość. "Moje sutki przypominały mięso mielone"
"Moje sutki przypominały wyglądem posiekane mięsko na mielone, a moje skromne 75B w przeciągu tych dwóch dni urosło do 75E. Obkładanie cycków kapust skończyło się tym, że zagotowała się ona na moich piersiach i przez następne 48 godzin za Chiny ludowe nie mogłam się pozbyć z mojej klaty zapachu gotowanej kapuchy" - opisuje swoje przeżycia w trakcie pierwszego karmienia piersią Edyta Pazura. Teraz, jak twierdzi, przy karmieniu trzeciego dziecka ma już doświadczenie i trochę się do tego wszystkiego przyzwyczaiła.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 13 sierpnia 2018 o 12:08 przez kwiatlotosu
Źródło: https://www.instagram.com/ed_pazura/
Jeśli chcesz zrobić na kimś dobre wrażenie, masz na to około 4 minut
Średnio tyle czasu zajmuje człowiekowi określenie, czy kogoś lubi czy nie.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 03 stycznia 2018 o 11:01 przez lordvader
Najbardziej trafiona definicja słowa „jutro”.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 08 listopada 2017 o 13:11 przez e-wonsz
20-letnia Julka Wróblewska całuje się z... 30-letnim mężem Kurdej-Szatan. Aktorka pokazała gorące selfie
Postaci grane przez aktorów w „M jak miłość” połączy niebawem romans. Oznaczało to konieczność nakręcenia gorących scen z ich udziałem. Jak dowiedział się Fakt, Julce było to bardzo nie w smak. – Dziwnie się czuła, całując się ze sporo starszym mężczyzną – mówi osoba z ekipy telenoweli. Frustrację Wróblewskiej pogłębia ponoć Fakt, że Rafał jest mężem jej koleżanki z planu – 33-letniej Barbary Kurdej-Szatan . Julia poprosiła więc o zmniejszenie liczby scen intymnych z Rafałem.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 25 października 2018 o 11:10 przez jatoja
Źródło: https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/julia-wroblewska-nie-chce-calowac-sie-z-rafalem-szatanem/857kr3c#slajd-3
Oto najgorszy widok, jaki widują sprzedawczynie w sieciówkach
Z anonimowego forum: Jestem kasjerem-sprzedawcą w . Widziałam już wiele, ale najgorszy widok, jaki mnie spotkał, zaliczyłam w ostatnim tygodniu. Weszłam do przymierzalni pozbierać ubrania, bo dziewczyny oczywiście zostawiają po sobie taki syf i pobojowisko, że czasami nie nadążamy we cztery. Weszłam a  tam na podłodze leżały ohydne, okrwawione majtki. Wyglądały, jakby ktoś je nosił dobrych kilka dni, bo plama była brudna i zaschnięta. Co gorsze, ktoś wziął sobie nowe majtki, oderwał metkę i najwyraźniej po prostu zamienił na swoje - a tamte ukradł. Dziewczyny są obrzydliwe...
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 01 grudnia 2017 o 16:12 przez Donica

Program Gogglebox zyskał spore zainteresowanie widzów przed telewizorami. Formuła, w której ludzie „tacy jak my” oglądają i na bieżąco komentują telewizyjny świat, przypadła Polakom do gustu. I automatycznie postaci z tego projektu także zyskały na popularności.

Jednak należy pamiętać, że Sylwia to nie tylko bohaterka Gogglebox, ale przede wszystkim prężnie działającą fotografka, która ukończyła Łódzką Szkołę Filmową. Wystąpiła także w programie „Damy i Wieśniaczki PL”.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 września 2018 o 14:09 przez Defdef
Królikowski „w obrzydliwy sposób podrywał dziewczyny na koncercie”. Julia Wieniawa nic nie wiedziała
Jak donosi Pudelek.pl kryzys w związku aktora Antka Królikowskiego i Julii Wieniawy ma drugie dno. Dotychczas niemal cała uwaga fanów młodej pary była skupiona na wybrykach Julii, która w miniony weekend bez skrupułów bawiła się na imprezie bez swojego ukochanego, za to w towarzystwie Nikodema Rozbickiego. Tym razem, dzięki informacji od jednego z czytelników Pudelka dowiadujemy się, że również Królikowski całkiem dobrze się bawi, gdy uda mu się wyrwać na imprezę bez Julii. Podczas koncertu charytatywnego w Grodzisku Mazowieckim, który odbył się pod koniec września aktor miał pozwalać sobie na zdecydowanie za dużo względem innych dziewczyn: „Antek był na koncercie gościem. Pojawił się bez swojej gwiazdy Julki i w tak obrzydliwy sposób podrywał wszystkie dziewczyny, hostessy, barmanki, że wszyscy byli zniesmaczeni. Szukał ewidentnie przygody do tego stopnia, że śmiali się z niego nawet ludzie z obsługi” - czytamy na łamach Pudelka. Jeżeli opisana sytuacja miała miejsce w rzeczywistości, to wszystko wskazuje na to, że kryzys w związku celebrytów trwa już znacznie dłużej niż kilka ostatnich dni.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 01 listopada 2018 o 18:11 przez MarcinZfejsa
Źródło: pudelek.pl
Losuj kolejne