Środowisko
Dom w tym pięknym włoskim miasteczku może być twój za... 4 zł
Ollolai to miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Sardynia, w prowincji Nuoro. Rajskie plaże, bliskość morza (około 30 km), świeże powietrze i urokliwa okolica - czegóż chcieć więcej. To wszystko możecie mieć już niebawem za 1 EUR. Tak właśnie! Wzrok was nie myli. Za nieco ponad cztery złote możecie stać się właścicielami jednego z domów w miasteczku Ollolai. Jest tylko jeden niewielki haczyk. Zacznijmy jednak od początku.

W połowie ubiegłego stulecia liczba mieszkańców miasta spadła z 2,2 tys. do 1,3 tys, a z każdym rokiem jest podobno coraz gorzej. Jak tak dalej pójdzie, to miasteczko zmieni się w „miasto widmo”. Kontrowersyjna decyzja władz ma na celu zaludnienie okolicy oraz samego miasteczka. Do tego dochodzi również ożywienie gospodarki i wyremontowanie starych, zapuszczonych kamienic. No i właśnie tytaj pojawia się wspomniany wcześniej przez nas haczyk. 


Po zakupie taki dom musielibyśmy wyremontować. Szacuje się, że dodatkowy koszt wyniósłby nas około 20 000 EUR, co stanowi równowartość nieco ponad 80 000 złotych. Cena wciąż nie jest więc kosmicznie wysoka. Pewnie głównie dlatego do ratuszu miasta wciąż spływają wnioski z całego świata. 

Jeśli sami zdecydowalibyście się na taką przeprowadzkę, to radzimy lepiej zapoznać się z tematem. Powinniście również szybko zacząć działać. 
15 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ

Dodano 01 lutego 2018 o 17:02 przez Bartek Faryna źródło: https://edition.cnn.com/travel/article/ollolai-italy-one-euro-homes/index.html

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728