Tak wygląda życie w więzieniu mordercy Kristiny! "Ma wakacje na koszt państwa"
Jakub A. został osadzony w więzieniu w Wołowie, a nie we wrocławskim areszcie śledczym jak początkowo zakładano – wszystko z uwagi na zagrożenie jakie czyhało na niego ze strony innych więźniów. W Wołowie jest natomiast możliwość, aby dzieciobójcę odizolować. Wydawać by się mogło, że po okrutnej zbrodni, jakiej dopuścił się 22-latek, nie pozostanie mu nic innego, jak zdać się na łaskę klawiszy (o ile w ogóle można o takiej mówić). Tymczasem pojawiły się informacje, że morderca Kristiny wysuwał żądania i odmawiał spacerów. Jak jest w rzeczywistości?

 

Cela 22-latka ma jedno łóżko, umywalkę, małe okno, toaletę i jest monitorowana 24h/dobę


Fakt dotarł do jednego ze strażników, którzy pilnują Jakuba A. na oddziale „N” czyli tam gdzie siedzą najniebezpieczniejsi więźniowie. Okazuje się, że 22-latek ma pobudkę o 6:30 rano. Dzień zaczyna od apelu i śniadania kilka minut po godzinie 7.00, które przynoszone mu jest do celi. Z informacji uzyskanych przez informatora Fakt dowiadujemy się, że nie wybrzydza. Mniej więcej o godzinie 9.00 przychodzi czas na pojedyncze spacery po placu przedzielonym betonowymi ścianami i przykrytym siatką. Spacery odbywają się w asyście 3 funkcjonariuszy i dyżurnego, który odpowiada za spacer danego dnia. Dodatkowo wszystko bacznie obserwuje stojący na wieżyczce uzbrojony funkcjonariusz.

Jest przeszukiwany przed wyjściem i po wyjściu. Na moment przejścia każdej z „enek” oddział jest zamykany. Nie ma możliwości, by coś przemycił do celi– podkreśla nasz rozmówca

Kiedy spacer dobiega końca, więźniowi przysługuje cas wolny, podczas którego może robić to, na co ma ochotę.


 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 16 lipca 2019 o 15:07 przez jatoja

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef