Tak wygląda życie w więzieniu mordercy Kristiny! "Ma wakacje na koszt państwa"
Jakub A. został osadzony w więzieniu w Wołowie, a nie we wrocławskim areszcie śledczym jak początkowo zakładano – wszystko z uwagi na zagrożenie jakie czyhało na niego ze strony innych więźniów. W Wołowie jest natomiast możliwość, aby dzieciobójcę odizolować. Wydawać by się mogło, że po okrutnej zbrodni, jakiej dopuścił się 22-latek, nie pozostanie mu nic innego, jak zdać się na łaskę klawiszy (o ile w ogóle można o takiej mówić). Tymczasem pojawiły się informacje, że morderca Kristiny wysuwał żądania i odmawiał spacerów. Jak jest w rzeczywistości?

 

Cela 22-latka ma jedno łóżko, umywalkę, małe okno, toaletę i jest monitorowana 24h/dobę


Fakt dotarł do jednego ze strażników, którzy pilnują Jakuba A. na oddziale „N” czyli tam gdzie siedzą najniebezpieczniejsi więźniowie. Okazuje się, że 22-latek ma pobudkę o 6:30 rano. Dzień zaczyna od apelu i śniadania kilka minut po godzinie 7.00, które przynoszone mu jest do celi. Z informacji uzyskanych przez informatora Fakt dowiadujemy się, że nie wybrzydza. Mniej więcej o godzinie 9.00 przychodzi czas na pojedyncze spacery po placu przedzielonym betonowymi ścianami i przykrytym siatką. Spacery odbywają się w asyście 3 funkcjonariuszy i dyżurnego, który odpowiada za spacer danego dnia. Dodatkowo wszystko bacznie obserwuje stojący na wieżyczce uzbrojony funkcjonariusz.

Jest przeszukiwany przed wyjściem i po wyjściu. Na moment przejścia każdej z „enek” oddział jest zamykany. Nie ma możliwości, by coś przemycił do celi– podkreśla nasz rozmówca

Kiedy spacer dobiega końca, więźniowi przysługuje cas wolny, podczas którego może robić to, na co ma ochotę.


 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 16 lipca 2019 o 15:07 przez jatoja

Komentarze

Zobacz również

Dlaczego Mark Zuckerberg codziennie nosi te same ubrania? Odpowiedź was zaskoczy!
Z czym kojarzy wam się bogactwo? Pewnie oczyma wyobraźni widzicie szybkie sportowe samochody, wielkie wille z basenem, codzienne wypady do innej stolicy któregoś z krajów na świecie, podróżowanie, kupowanie sobie ogromnej ilości rzeczy. Całej masy ciuchów i najlepiej osobnego domu, który byłby szafą. Ach, tak pewnie wiele osób postrzega właśnie bogactwo. 

Czym jednak bogactwo jest w rzeczywistości? Wystarczy przyjrzeć się najbardziej zamożnym osobom na świecie. Oni zwykle zajęci są robieniem tego, w czym są najlepsi: a więc robieniem pieniędzy. Nie mają czasu na podróże, zakupy i inne tego typu rzeczy. Taki Bill Gates, Mark Zuckerberg czy Steve Jobs. Oni przecież prawie codziennie chodzą w tych samych ubraniach. 

Okazuje się jednak, że ma to swoje przyczyny i wcale nie są one takie niedorzeczne. O czym konkretnie mowa? Zapraszamy dalej! 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 17 sierpnia 2019 o 22:08 przez e-wonsz
Kamil Durczok miał we krwi inne substancje oprócz alkoholu, kiedy spowodował wypadek
Wypadek samochodowy Kamila Durczoka odbił się bardzo szerokim echem w całym internecie. Mężczyzna przejechał wcześniej około 370 km zanim doszło do kolizji w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego, wracał akurat z urlopu do Katowic. Według informacji dziennikarz miał we krwi 2,6 promila alkoholu. Okazuje się jednak, że w jego krwi wykryto coś jeszcze.

Był to lek o nazwie nordiazepam, jest to silny psychotrop z grupy benzodiazepin. Stosuje się go głównie w celu leczenia stanów lękowych. Prowadzenie samochodu pod wpływem leku nie jest zabronione. Jedynie lekarze stanowczo tego odradzają. 

Nie jest powiedziane, że Durczok był wciąż pod wpływem leku. Okres półtrwania substancji w organizmie potrafi być bardzo długi i może wynosić nawet 100 godzin. Wychodzi więc na to, że dziennikarz mógł zażyć lek nawet kilka dni wcześniej. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 16 sierpnia 2019 o 19:08 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 14 sierpnia 2019 o 13:08 przez jatoja
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 14 sierpnia 2019 o 13:08 przez jatoja
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 sierpnia 2019 o 13:08 przez jatoja