Losowe wpisy

Biedronka zaskoczyła fanów Słodziaków! Biegnij do sklepu po nową grę planszową
Ostatnia dostawa Słodziaków trafiła do sklepów na początku stycznia. Maskotki dostępne były do wyczerpania zapasów. Jednak wszyscy fani lisa Lucka, jeża Jerzyka, sowy Zosi, bobra Borysa, rysia Rysio i zająca Zuzi nie będą zawiedzeni. Choć na sklepowych półkach próżno będzie szukać pluszowych zwierząt to Biedronka ma dla swoich klientów niespodziankę. Od 11 lutego do 24 lutego można zakupić grę planszową – Grzybobranie – Gang Słodziaków. Gra dla dzieci dostępna jest w cenie 29,99 złotych i pełną jest kolorowych przygód z bohaterami Gangu Słodziaków. Specjalna plansza 3D zawiera karty zmieniające przebieg rozgrywki a także inne potrzebne elementy aby zabawa trwała godzinami.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 14 lutego 2019 o 15:02 przez jatoja
To plaża czy kawałek drzwi? Najnowsza optyczna iluzja robi papkę z mózgów internautów
Od czasu do czasu w sieci pojawia się coś, co szturmem zdobywa popularność zaledwie w kilka dni. Są to oczywiście tzw. „virale”, czyli rzeczy, które szybko przychodzą, robią duży szum i równie szybko się o nich zapomina - tak w dużym skrócie. Najnowszym viralem jest poniższa „iluzja optyczna”, która została wrzucona kilka dni temu na Twittera przez użytkownika o nicku becky. 

Widzimy na niej coś, co może być zarówno zdjęciem plaży, odwróconym o 90 stopni, jak i kawałkiem drzwi. Internauci od czasu wrzucenia „tweeta” zachodzą w głowę, co to takiego może być. Nie powinniśmy się dziwić, wystarczy rzucić okiem na tytułowe zdjęcie, aby samemu zacząć się zastanawiać. 

Jak więc uważacie? Drzwi czy może plaża obrócona o 90 stopni? 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 06 września 2018 o 20:09 przez e-wonsz
Źródło: https://www.iflscience.com/brain/people-cant-decide-if-this-latest-optical-illusion-is-a-beach-or-a-door/
Znajomi Jakuba podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny przerywają milczenie! "Był dziwny. Miał taką
Znajomi ze studiów Jakuba podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny mówią o nim: "miał niepokojącą osobowość". Mimo to nikt by się nie spodziewał po nim takich rzeczy. "Zawsze grzeczny, uprzejmy" - dodają. To jednak nie wszystko...
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 czerwca 2019 o 13:06 przez jatoja
Przeciętna chmura waży około 500 000 kilogramów.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 grudnia 2017 o 12:12 przez e-wonsz

Portal Wyznajemy opublikował historię

Historia jest o tyle szokująca, że dotyczy 15-latki! Oto, co się wydarzyło - pisze jej matka: Jestem w szoku, że to, co się wydarzyło, dotyczy właśnie mnie i mojego dziecka. Byłam pewna, że dobrze wychowuję córkę, że dbam o jej edukację, o rozwój emocjonalny. Dobrze wiedziała, o co chodzi w tych sprawach, została uświadomiona, pouczona o antykoncepcji, o konsekwencjach różnych "zabaw", a mimo to stała się prowodyrką kretyńskiej zabawy, którą wymyśliły gówniary w jej wieku - z nią na czele. 
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 27 września 2018 o 14:09 przez Donica
Źródło: http://wyznajemy.pl/wyznanie/69546
Ogromny przełom! Konstytucja nie zabrania małżeństw homoseksualnych w Polsce!

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie analizował sprawę pary homoseksualistów, którzy chcieli zarejestrować w Polsce ślub, który wzięli w innym państwie UE. W Polsce pary homoseksualne nie mogą zawierać ślubu, ani adoptować dzieci.

Jak przypomina serwis Wirtualna Polska, para homoseksualistów – Jakub Kwieciński i Dawida Mycek pobrali się w Portugalii, ale po powrocie do Polski nie mogła dokonać tzw. transkrypcji zagranicznego aktu małżeństwa. Po odmowie ze strony kierownika warszawskiego Urzędu Stanu Cywilnego oraz wojewody mazowieckiego, panowie złożyli skargę do Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Sąd w styczniu również odrzucił wniosek pary, uzasadniając to brakiem odpowiednich uregulowań prawnych, które pozwoliłyby na rejestrację ich małżeństwa w Polsce. Mężczyźni zapowiedzieli odwołanie w tej sprawie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, ale aby to zrobić musieli poczekać na uzasadnienie orzeczenia WSA.

Właśnie analizując tą sprawę, Wojewódzki Sąd Administracyjny w uzasadnieniu swojej decyzji orzekł, że art. 18 Konstytucji chociaż mówi o szczególnej ochronie i opiece państwa wobec małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, "nie mogłaby stanowić samoistnej przeszkody do dokonania transkrypcji zagranicznego aktu małżeństwa, gdyby w porządku krajowym instytucja małżeństwa jako związku osób tej samej płci była przewidziana".

Oznacza to, że jeśli para homoseksualna sformalizuje swój związek np. w jednym z państw Unii Europejskiej gdzie jest to legalne, to Polska może uznać to małżeństwo. W uzasadnieniu decyzji sądu napisano też: "Powyższy przepis nie zabrania przy tym ustawodawcy, by ten mocą ustaw zwykłych zinstytucjonalizował status związków jednopłciowych lub też różnopłciowych, które z sobie wiadomych przyczyn nie chcą zawrzeć małżeństwa w jego tradycyjnym rozumieniu."

Art. 18. Konstytucji RP brzmi: "Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej".

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 11 lutego 2019 o 17:02 przez Defdef
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 10 kwietnia 2018 o 16:04 przez Defdef
Nauczycielka straciła pracę przez TO zdjęcie. "Ladacznica", "Jak prostytutka" - komentowali rodzice
39-letnia Tatiana Kuwszinnikowa uczyła języka rosyjskiego w szkole w Barnaule. Do jej hobby należało z kolei morsowanie, a zdjęciami z mroźnych kąpieli dzieliła się na portalach społecznościowych. Nauczycielka nie przewidziała, że pewnego dnia jedno ze zdjęć ściągnie na nią bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Fotografia, na którym Tatiana pozuje w jednoczęściowym stroju kąpielowym, została zrobiona pod koniec stycznia w Kraju Ałtajskim podczas zawodów morsów. Wkrótce potem zdjęcie zobaczył jeden z rodziców dziecka, które uczyła 39-letnia nauczycielka. Oburzony całym faktem doniósł na Tatianę do dyrekcji. Ta, jak się okazało, nie kryła oburzenia całą sytuacją. O zdjęciu zrobiło się głośno nie tylko w szkole czy w gronie rodziców, ale także w całym Barnaule. Tatiana w konsekwencji usłyszała pełno obraźliwych komentarzy pod swoich adresem. Do 39-latki doszły nawet słuchy, że ubiera się jak prostytutka.  Okazuje się, że nauczyciele nie powinni mieć wolnego czasu... – podsumowała.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 marca 2019 o 20:03 przez jatoja
Maffashion po raz pierwszy pokazała twarz bez makijażu. Fani: „Za ładna to ty nie jesteś…”
Moda na pokazywanie się bez makijażu zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem bez tapety postanowiła zaprezentować się jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich szafiarek - Maffashion, czyli Julia Kuczyńska. Gwiazda Instagrama postanowiła oddać się w ręce makijażystki Magdy Pieczonki, która na twarzy szafiarki zrobiła profesjonalny makijaż. Maff nie ukrywa, że długo zastanawiała się, czy pokazać się ludziom zupełnie bez makijażu. "Zastanawiałam się, czy w takim wydaniu pokazać się publiczności (...) Szczerze - nikt nie jest idealny. Pierwszy raz mam taką złą cerę, w takim złym stanie” - powiedziała na początku metamorfozy. Pełen makijaż zajął makijażystce około 20 minut, a Maffashion po jego wykonaniu zmieniła się nie do poznania. Fani i fanki w komentarzach pod filmem dość ostro potraktowali Julię. Części komentujących nie przypadła do gustu naturalna uroda szafiarki, co wyrazili bardzo dosadnie - „Za ładna to ty nie jesteś…” - to najdelikatniejszy z negatywnych komentarzy na temat urody Maffashion.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 27 grudnia 2018 o 03:12 przez MarcinZfejsa
Źródło: https://www.kozaczek.pl/plotka/maffashion-bez-makijazu-pierwszy-raz-mam-taka-zla-cere-w-takim-zlym-stanie-90494

Bycie ofiarą przestępcy to uczucie, które może towarzyszyć bardzo długo w człowieku. Może wywoływać strach, brak bezpieczeństwa i w najgorszych przypadkach, problemy ze zdrowiem psychicznym, jeśli w odpowiednim momencie nie otrzyma się pomocy.

Dlatego tym bardziej pęka serce, gdy ludzie pozostawienie są sami sobie i nikt do nich nie wyciąga ręki. Szczególnie niepokojący jest przypadek kobiety z małej miejscowości i jej 11-letniej córki.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 października 2018 o 15:10 przez Defdef
Losuj kolejne