Tak wyglądał Profesor Dumbledore z filmów o Harrym Potterze, kiedy miał 25 lat
Albo raczej tak wyglądał aktor wcialający się w rolę profesora w 6 filmach o młodym czarodzieju, czyli Michael Gambon, w młodości. Niewiele osób o tym wie, ale w pierwszych dwóch filmach o Harrym Potterze w rolę Dumbledora wcielał się inny aktor Richard Harris. Przyczyną podmiany była śmierć tego drugiego. 
11 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 14 września 2017 o 14:09 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Komary używają aż sześciu igieł, aby dostać się do naszej krwi. Zobaczcie sami, jak to wygląda z bliska
Jeśli zapytacie kogoś w środku lata, co najbardziej na świecie go denerwuje, to istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że jego odpowiedź będzie brzmiała następująco: komary. W Polsce żyje niewiele osób, którym te stworzenia nie dały się we znaki. Robicie grilla? Komary na pewno wpadną. Otworzycie wieczorem okno i nie zgasicie światła? Komary będą z wami przez całą noc. 

To jednak nie wszystko. Komary są również najbardziej śmiercionośnymi zwierzętami na całym świecie. Odpowiadają one za tak wiele zgonów wśród ludzi, że żadne inne stworzenie nie jest w stanie ich przebić. Wszystko oczywiście przez choroby, które przenoszą, a nie bezpośrednio w wyniku ukłucia. 

Chociaż to potrafi być wyjątkowo bolesne, a ślad potrafi swędzieć, jak nic innego. Dlaczego jednak tak się dzieje? Wszystko przez to, że komary wykorzystują aż sześć igieł, aby dostać się do naszej krwi. Zobaczcie sami, jak to wygląda z bliska. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 16 lipca 2018 o 15:07 przez e-wonsz
Piwo pite w ten sposób smakuje tak, jak żadne inne. To światowy hit i potwierdzają to badania
Niemal wszyscy lubimy piwko. Wprawdzie daleko nam do naszych południowych sąsiadów z Czech, ponieważ u nich miłość do bursztynowego trunku jest znacznie silniejsza, jendka my Polacy nie zostajemy aż tak mocno w tyle. Ostatnio mieliśmy kilka bardzo dobrych okazji, aby napić się piwka (albo pięciu) z kolegami. Niemal codziennie odbywały się bowiem rozgrywki piłkarskie związane z ostatnimi Mistrzostwami. 

W jaki sposób i w jakich okolicznościach pijecie jednak swój browar? Każdy chyba lubi inaczej. Jedni wolą samotnie w swoich własnych czterech ścianach po pracy, inni wolą wyjść do ludzi i napić się w zatłoczonym barze, jeszcze inni lubią napić się gdzieś w plenerze przy świecącym słońcu - niezależnie jednak od tego, w jaki sposób pijecie swoje piwo, to nie robicie tego tak, jak powinno się to robić. 

Powinno aby piwo wydobyło z siebie jak najbardziej bogaty smak oraz aromat. Ten sposób może was nieźle zdziwić. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 16 lipca 2018 o 15:07 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 16 lipca 2018 o 15:07 przez e-wonsz
Bardziej inteligentni ludzie piją najwięcej alkoholu
Mundial już za nami. Wszyscy więc mamy powody do picia. Francuzi mogą pić, aby w ten sposób uczcić zwycięstwo. Cała reszta świata może natomiast pić, aby w ten sposób poradzić sobie ze smutkiem po przegranej. Nie macie się jednak czego wstydzić, jeśli robicie podobnie. Okazuje się bowiem, że spożycie alkoholu ma bezpośredni związek z tym, czy ktoś jest inteligentny. O czym mowa? 

Ostatnio ukazały się wyniki dużych badań przeprowadzonych przez London School of Economics. Wzięli oni pod lupę tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii w średnim wieku. Przejdźmy od razu do rzeczy. Po długich obserwacjach i setkach ankiet okazało się, że kobiety z wyższym wykształceniem były aż o 71% bardziej skłonne sięgać po alkohol każdego dnia, niż ich niewykształcone koleżanki. W przypadku mężczyzn różnicy nie ma już aż tak dużej, jednak wciaż da się ją zauważyć. Wynosi ona bowiem 49%. Coś musi być wiec na rzeczy. 

Otóż to. Potwierdzają to również wyniki badań przeprowadzonych na dzieciach również w Wielkiej Brytanii. Do 16 roku życia wiele osób zostało przebadanych pod kątem ich inteligencji. Były jednostki przeciętne, ponadprzeciętne (ponad 125 punktów) oraz takie, które uzyskały wynik poniżej przeciętnej (mniej niż 75 punktów). Późniejsze obserwacje ich życia pokazały, że jednostki ponadprzeciętne znacznie częściej sięgały po alkohol niż jednostki poniżej przeciętnej. 

To jednak nie wszystko. Jako wisienkę na torcie dodamy również wyniki badań przeprowadzonych na bliźniętach w Finlandii. Okazało się, że ta osoba z pary, która wcześniej uczyła się mówić i ogólnie uzyskiwała lepsze wyniki w nauce, w późniejszym życiu znacznie chętniej sięgała po alkohol. 

Wnioski nasuwają się więc same - nie powinniśmy wstydzić się picia. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 16 lipca 2018 o 15:07 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 lipca 2018 o 20:07 przez lordvader