Anja Rubik miażdży edukację seksualną: "Okres to krwawe łzy macicy, która płacze za dzieckiem"
Anja Rubik rok temu doszła do wniosku, że świadomość seksualna Polaków, zwłaszcza młodych, mocno odbiega od europejskich standardów. Zainicjowała więc akcję społeczną pod hasłem #sexedpl. Niedawno wydała podręcznik, przy którym zrezygnowała z honorarium. Przy okazji wzięła się za krytykowanie obecnej formy nauki: Jak już zrobiłam kampanię #sesedpl, młodzi ludzie zaczęli do mnie pisać, czego dowiadują się na tych zajęciach. Tylko smoków brakuje. Przykład: "Okres to krwawe łzy macicy, która płacze, bo nie ma w sobie dziecka". Udowodniono naukowo, że młodzież, która odebrała solidna edukację seksualną, opóźnia moment inicjacji. Czują się pewnie w swoim ciele, wiedzą, z czym seks jest związany, wiedzą, że to oni decydują. Nie odczuwają presji otoczenia, że muszą coś komuś udowadniać. W Polsce wiek, w którym możesz legalnie uprawiać seks to 15 lat, ale do ginekologa nie możesz pójść sama zanim nie ukończysz 16 lat. To idiotyczne. Według badań 90% polskich nastolatków nie wie, jak funkcjonuje układ rozrodczy, więc na "pierwszy raz" wybierają seks analny. Nie mają pojęcia, jak się zabezpieczyć i nie mają kogo zapytać. 
16 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 08 września 2018 o 08:09 przez jatoja

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef