Apple zostało pozwane za brak aplikacji, która uruchamiałaby mechanizm blokowania iPhone’ów w trakcie jazdy samochodem
Julio Ceja z Kaliforni obarcza Apple winą za to, że telefony rozpraszają kierowców. Jego zdaniem fakt, że firma nie wprowadziła w iPhone'ach mechanizmu, który automatycznie blokowałby ich wszystkie funkcje podczas jazdy, świadczy o tym, że Apple stawia zyski ponad bezpieczeńśtwo klientów. Firma stanowczo sprzeciwia się wzięciu odpowiedzialności za nieostrożność kierowców. Co ciekawe, w wersji beta systemu iOS 11 pojawił się nawet tryb Do Not Disturb While Driving (nie przeszkadzać podczas jazdy). Zdaniem powoda to jednak za mało.
16 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 01 września 2017 o 15:09 przez lordvader
Źródło: macrumors.com

Komentarze

Zobacz również

Nie żyje 19-latek, a w sobotę padł tragiczny dla Polski rekord
19-latek wypoczywał ze znajomymi w niedzielę nad jeziorem Ostrowskim (kujawsko-pomorskie). Wybrali niestrzeżone kąpielisko. Mimo znaku, że w tym miejscu jest uskok o głębokości 8 metrów, nie udało się uniknąć tragedii. Topielca wyłowili po pięciu godzinach poszukiwań płetwonurkowie. Dzien wcześniej padł straszny rekord sezonu: utopiło się 14 osób. Od początku roku śmierć w wodzie w naszym kraju odniosło 281 osób, co zdecydowanie przekracza na przykład liczbę wszystkich ofiar terorryzmu w tym samym okresie w całej Europie. Polacy topią się, bo masowo ignorują zasady bezpieczeństwa i przeceniają swoje możliwości. Należy pamiętać, że absolutnie nie można kąpać się po alkoholu i innych środkach odurzających, wbiegać do wody rozgrzanym i skakać w niesprawdzonych miejscach. Na łódce, kajaku czy rowerze wodnym należy nosić kapok, a na kąpielisku zawsze stosować się do zaleceń ratownika i unikać niestrzeżonych miejsc, a w każdym nowym zachować środki ostrożności. Akwen wodny to nie basen i mogą czyhać w nim niespodzianki. Doświadczeni pływacy też powinni pamiętać o swoim bezpieczeństwie i używać bojki do pływania, a nawet stosowanie wszystkich zasad czasem nie wystarczy, dlatego.tTym bardziej każdy powinien znać podstawy pierwszej pomocy.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 06 sierpnia 2018 o 11:08 przez kwiatlotosu
Źródło: GUS; rcb.gov.pl
Koszmarny finał podróży poślubnej. Małżonek nie żyje
To miała być przygoda życia. Dwudziestoparolatkowie z Izraela, Egael Tishman i Shif Fanken, wybrali się na podróż poślubną luksusowym statkiem wycieczkowym po Karaibach. W trakcie cumowania w Hondurasie zapragnęli skorzystać z atrakcji polegającej na zdjeździe trawersem linowym w malowniczym miejscu po środku dżungli. Tam doszło do tragedii. Dziewczyna z niewyjaśnionych przyczyn zaklinowała się na środku liny, a zjeżdżający za nią mąż z impetem w nią uderzył. Oboje w stanie ciężkim zostali przetransportowani do szpitala. Egael, który już w karetce miał problemy z oddychaniem, nie przeżył kolejnej nocy. W jego przypadku doszło do rozległego obrzęku mózgu. Shif została przetransportowana do USA, gdzie po operacji ratującej życie jej stan został określony jako stabilny. Organizatorzy zjazdu na linie twierdzą, że do wypadku doszło ze względu na niedostosowanie się do zaleceń bezpieczeństwa. Rosnąca popularność tzw. zipline sprawia, że liczba wypadków z nią związanych wzrasta lawinowo. Ze szczególną rezerwą należy podchodzić do tego typu obarczonej ryzykiem rozrywki, przebywając na wakacjach poza Unią Europejską. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 11 lipca 2018 o 09:07 przez kwiatlotosu
Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5933535/Newlywed-husband-killed-wife-injured-collided-zipline.html
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 13 marca 2018 o 11:03 przez MarcinZfejsa
Źródło: Huddersfield News
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 marca 2018 o 15:03 przez lordvader
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 15 stycznia 2018 o 20:01 przez MarcinZfejsa
Źródło: https://www.wykop.pl