Człowiek
Bóle brzucha tego nastolatka okazały się być czymś naprawdę przerażającym

Czyli „zlepek” włosów, zębów i kości. Owym zlepkiem był jego nigdy niewykształcony do końca brat bliźniak. W momencie wyciągnięcia tego „zlepka” mierzył on aż 20 centymetrów długości i ważył ponad 2,5 kilograma.

Nie jest to jednak przypadek nieznany medycynie. Jest to tzw. „Fetus in fetu” (ang. dosłownie „płód w płodzie”). Ma on miejsce w trakcie ciąży bliźniaczej i polega na tym, że jeden z bliźniaczych płodów „otacza” i „wchłania” drugi.

Wchłonięty płód później żyje i żywi się substancjami odżywczymi, które dostarcza krew drugiego z bliźniaków. Wchłonięty bliźniak najczęściej zostaje znaleziony w brzuchu gospodarza. Choć zdarzały się przypadki, kiedy znajdowano je w czaszce, a nawet między nogami.

Technicznie rzecz ujmując, ten „zlepek” był wciąż żywy i cały czas rósł żerując na swoim gospodarzu. Operacja usunięcia trwała aż 3 godziny. Według lekarzy, powodem dla którego „zlepek” przeżył aż tak długo w ciele chłopca, był fakt że rodzice nie mieli bladego pojęcia, że taka choroba w ogóle istnieje.

Jeśli lubicie czytać o podobnych przypadkach, to pewnie zainteresuje was również historia kobiety, która po zbadaniu niezwykłego znamienia odkryła, że jest swoją własną siostrą bliźniaczką.


Dodano 12 marca 2018 o 19:03 przez Bartek Faryna źródło: http://www.iflscience.com/health-and-medicine/teenagers-stomach-ache-was-actually-his-parasitic-twin/

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728