Całe życie jedliście lody w niewłaściwy sposób! Oto jak powinno się to robić poprawnie
Uff jak gorąco. Z tym chyba może się zgodzić obecnie niemal każdy mieszkaniec naszego kraju. W ostatnich dniach odczyty na termometrach znów osiągnęły absurdalny poziom, pokazują w niektórych miejscach w Polsce nawet po 35 stopni Celsjusza. A cóż lepszego może być na te wszystkie upały niż orzeźwiające lody? 

Okazuje się jednak, że wiele osób spożywa te mrożone pyszności w niewłaściwy sposób. Zwróciła na to uwagę futurolog żywności Dr Lyndon Gee i nie omieszkała się tym podzielić z czytelnikami Metro.

Wywiad dotyczył głównie tzw. lodów wodnych, a więc tych bez dodatku śmietanki czy innego mleka, a bazujących na wodzie. Większość osób spożywa je po prostu gryząc smakołyk od góry do dołu. Bierzemy część loda do ust i odgryzamy jego końcówkę. Niestety nie jest to ani właściwe ze względu na odczucia smakowe, ani dobre dla naszych zębów. Są one bowiem narażone na zimno, co nie sprzyja ich kondycji. 

Zdaniem eksperta powinniście odgryzać tylko bardzo niewielkie kawałeczki, a w międzyczasie zlizywać topiącą się masę od samego dołu. Dziwnie jednak wyglądałoby jedzenie lodów wodnych metodą od dołu - ani to wygodne, ani to praktyczne. 
10 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 25 czerwca 2019 o 17:06 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef