Chłopak usuwał swoje pryszcze za pomocą narzędzi do rzeźbienia. Tak wyglądała jego twarz po wszystkim

Według raportu lekarzy, 23-latek zgłosił się do specjalisty dopiero po 7 miesiącach od pierwszego pojawienia się tej dziwnej zmiany skórnej.

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że mężczyzna nie doświadczał żadnych innych symptomów chorobowych – żadnych bólów głowy, żadnej gorączki, dreszczy, utraty wagi czy nawet złego samopoczucia. Wszystko było w najlepszym porządku, oprócz tej dziwnej narośli pod dolną wargą. Zobaczcie zresztą sami o czym mowa.
Biopsja skóry wykazała obecność zarodników grzyba Blastomyces dermatitidis, który odpowiedzialny jest za powstawanie infekcji grzybiczej zwanej blastomykoza.

Grzyby te zwykle możemy znaleźć w glebie oraz w mokrym i gnijącym drewnie w okolicach rzek. W przypadku ludzi oraz zwierząt (na ogół psów) do infekcji dochodzi poprzez wdychanie zarodników grzyba. W 70% blastomykoza atakuje bowiem płuca. Według statystyk tylko połowa zainfekowanych osób wykazuje jakiekolwiek objawy – na ogół jest to właśnie gorączka, kaszel, utrata wagi, nocne pocenie się, bóle mięśni i stawów a także zmęczenie.

Możliwe jednak jest, aby grzyb wprowadził się do ludzkiego ciała za pomocą rany lub skaleczenia skóry. Takie przypadki należą do rzadkości, jak dotąd odnotowano ich jedynie około 50 w całej historii medycyny. Zakażeni zwykle zostają pracownicy kostnic lub osoby mające coś wspólnego z psami. Do infekcji często dochodzi bowiem za pośrednictwem ugryzienia przez zakażonego psa.

Nasz 23-latek jest więc prawdziwym Białym Krukiem. Nie zdarzyło się bowiem jeszcze, aby do zakażenia doszło za pośrednictwem narzędzi rzeźbiarskich. Nie jest to oczywiście niemożliwe. Na ostrzach musiała po prostu znajdować się ziemia zawierająca w sobie zarodniki grzyba.

Cała historia prawdopodobnie skończy się dobrze, bowiem takie przypadki są stosunkowo łatwe do wyleczenia. Niestety cały ten proces jest niesamowicie długotrwały. Lekarze szacują, że w przypadku naszego dzisiejszego bohatera może on zająć od 6 nawet do 12 miesięcy.

Niech ten przypadek będzie przestrogą dla wszystkich. Nie bawcie się w domach w chirurgów, a już na pewno nie wykonujcie zabiegów za pomocą brudnych narzędzi. Może się to skończyć znacznie gorzej niż tutaj.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 sierpnia 2019 o 20:08 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef