Co naprawdę dzieje się z odzieżą zbieraną do tych kontenerów? Są tacy, którzy zarabiają na niej miliony
Z tych używanych ubrań można zrobić prawdziwy majątek. Najlepszym na to dowodem jest firma Wtórpol. Jest to jedna z największych tego typu firm w Europie. Zajmuje się ona recyclingiem starych ubrań. Każdego dnia do ich sortowni zajeżdżają tiry z odzieżą wypakowaną z blisko 57 tys. kontenerów ulokowanych w całym kraju. Zaledwie w ciągu jednej zmiany przetwarzane jest tam aż 300 ton ciuchów. Co jednak dzieje się z tym wszystkim dalej? 

Ubrania najgorszej jakości i te najbardziej zniszczone, zostają przerobione na tzw. „czyściwo”. Kolejna część trafia do sprzedaży za granicą (głównie do Azji oraz Afryki). Kolejna część trafia do naszych rodzimych sklepów z używaną odzieżą. Wtórpol posiada ich 110 na terenie całej Polski. Wełniane swetry itp. trafiają do Indii, gdzie przerabiane są na dywany. Odzież, z którą nic już nie da się zrobić, przerabiana jest na tzw. „paliwo alternatywne”, które wykorzystywane jest m.in. przez cementownie. 

Co jednak z tego ma PCK? Wtórpol płaci im odpowiednią kwotę, za możliwość zabierania odzieży z ich kontenerów. Kolejna część kwoty przekazywana jest na działalność własnej organizacji Eco Textil. 

Czy da się jednak na tym zarobić? Da się! I to bardzo dużo. Wtórpol tylko w 2018 roku zarobił na tym interesie aż 10 milionów złotych. Całkiem nieźle, prawda?  
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 11 lutego 2019 o 22:02 przez e-wonsz
Źródło: https://www.forbes.pl/biznes/co-sie-dzieje-z-odzieza-zbierana-do-kontenerow-pck-przez-wtorpol/dmnh1l8?utm_source=fb_forbes&utm_medium=social&utm_campaign=fb_redakcja&fbclid=IwAR3XYxztL9yuw9F8pJYquoZT95FVdI_YvxVDw_nUdmmciMGCBNRXwTDG3Bo

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 sierpnia 2019 o 20:08 przez e-wonsz
Dokładnie w tym wieku przeżyjesz najlepszy seks w całym swoim życiu

Zastanawialiscie się kiedyś, w jakim wieku ludzie doświadczają najlepszego seksu w swoim życiu? Pewnie większość z was wytypuje lata między 20 a 30 rokiem życia. Jeśli również tak obstawiliście, to jesteście w ogromnym błędzie. Najlepszy seks przypada znacznie później.

Portal Happify postanowił znaleźć odpowiedź na to pytanie. Przeprowadzili więc bardzo obszerną ankietę. Według statystyk najlepszego seksu możecie spodziewać się po 40 roku życia, a konkretnie w wieku 46 lat.

To jednak nie wszystkie dane, które udało się uzyskać w trakcie badania. Okazało się również, że złotym środkiem jeśli chodzi o częstotliwość seksualnych igraszek w przypadku stałych partnerów jest jeden raz w tygodniu. Tylko tyle wystarczy, aby utrzymać mocną więź między kobietą i mężczyzną. W ramach badania poproszono ankietowanych, aby przez 3 miesiące podwoili częstotliwość swoich stosunków i zobaczyli co się stanie. Okazało się, że w ich relacji nie zmieniło się zupełnie nic. Raz w tygodniu wystarcza więc w zupełności. Wyniki badań pokazały również, że kobiety częściej uprawiające seks, to kobiety zdecydowanie bardziej szczęśliwe.

Kobiety zostały przepytane również o to, jak łatwo jest im osiągnąć orgazm. Tutaj niestety pojawiły się już pewne problemy. Okazało się bowiem, że tylko dla 18,4% z 1 055 przebadanych Amerykanek zwykły stosunek wystarcza, aby zakończyć go szczytowaniem. Dalsze 36,6% ankietowanych potrzebuje już do tego stymulacji łechtaczki. U dalszych 36% przebadanych kobiety stymulacja łechtaczki poprawia jakość orgazmu, jednak nie jest ona konieczna, aby go osiągnąć.

Jeśli więc jesteście jeszcze grubo przed czterdziestką i nie jesteście do końca zadowoleni ze swojego życia seksualnego, to głowy do góry! Najlepsze czasy dopiero nadejdą.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 23 sierpnia 2019 o 21:08 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 sierpnia 2019 o 13:08 przez jatoja
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 sierpnia 2019 o 14:08 przez jatoja
Źródło: https://www.instagram.com/joanna_osyda/?hl=pl
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 sierpnia 2019 o 14:08 przez jatoja