Dlaczego kobiety bardziej odczuwają zimno od mężczyzn?
Badania przeprowadzone przez dwóch naukowców z Holandii dowiodły, że średnia temperatura, w której kobieta czuje się komfortowo, jest o 2,5°C wyższa od średniej temperatury, w której mężczyzna czuje się komfortowo. Dla kobiet wynosi ona około 24 - 25°C. 

Tylko dlaczego? Profesor Paul Thornalley z Warwick Medical School zrzuca całą winę na metabolizm. Przemiana materii w przypadku mężczyzn, jest nieco szybsza niż u kobiet, a więc co za tym idzie, mężczyźni produkują znacznie więcej ciepła niż kobiety. Różnice w metabolizmie biorą się z kolei z tego, że w męskim ciele znajduje się znacznie więcej masy „wolnej od tłuszczu”, a więc m.in. mięśni oraz kości. 

Inna sprawa to tzw. „brązowy tłuszcz”, którego u mężczyzn jest znacznie więcej. Jest to obszar, w którym organizm wytwarza ciepło mimowolnie. Można go znaleźć w karku oraz ramionach. Badania udowodniły jednak, że w przypadku mężczyzn znajduje się on również w klatce piersiowej oraz wzdłuż kręgosłupa. 

Nic więc dziwnego, że mężczyźni mają w zimie nieco łatwiej. Inaczej sprawa wygląda natomiast latem. Ich organizm znacznie bardziej narażony jest na przegrzanie.  
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 06 lutego 2019 o 10:02 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 sierpnia 2019 o 20:08 przez e-wonsz
Dokładnie w tym wieku przeżyjesz najlepszy seks w całym swoim życiu

Zastanawialiscie się kiedyś, w jakim wieku ludzie doświadczają najlepszego seksu w swoim życiu? Pewnie większość z was wytypuje lata między 20 a 30 rokiem życia. Jeśli również tak obstawiliście, to jesteście w ogromnym błędzie. Najlepszy seks przypada znacznie później.

Portal Happify postanowił znaleźć odpowiedź na to pytanie. Przeprowadzili więc bardzo obszerną ankietę. Według statystyk najlepszego seksu możecie spodziewać się po 40 roku życia, a konkretnie w wieku 46 lat.

To jednak nie wszystkie dane, które udało się uzyskać w trakcie badania. Okazało się również, że złotym środkiem jeśli chodzi o częstotliwość seksualnych igraszek w przypadku stałych partnerów jest jeden raz w tygodniu. Tylko tyle wystarczy, aby utrzymać mocną więź między kobietą i mężczyzną. W ramach badania poproszono ankietowanych, aby przez 3 miesiące podwoili częstotliwość swoich stosunków i zobaczyli co się stanie. Okazało się, że w ich relacji nie zmieniło się zupełnie nic. Raz w tygodniu wystarcza więc w zupełności. Wyniki badań pokazały również, że kobiety częściej uprawiające seks, to kobiety zdecydowanie bardziej szczęśliwe.

Kobiety zostały przepytane również o to, jak łatwo jest im osiągnąć orgazm. Tutaj niestety pojawiły się już pewne problemy. Okazało się bowiem, że tylko dla 18,4% z 1 055 przebadanych Amerykanek zwykły stosunek wystarcza, aby zakończyć go szczytowaniem. Dalsze 36,6% ankietowanych potrzebuje już do tego stymulacji łechtaczki. U dalszych 36% przebadanych kobiety stymulacja łechtaczki poprawia jakość orgazmu, jednak nie jest ona konieczna, aby go osiągnąć.

Jeśli więc jesteście jeszcze grubo przed czterdziestką i nie jesteście do końca zadowoleni ze swojego życia seksualnego, to głowy do góry! Najlepsze czasy dopiero nadejdą.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 23 sierpnia 2019 o 21:08 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 sierpnia 2019 o 13:08 przez jatoja
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 sierpnia 2019 o 14:08 przez jatoja
Źródło: https://www.instagram.com/joanna_osyda/?hl=pl
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 sierpnia 2019 o 14:08 przez jatoja