Technologia
Dlaczego na brzegach szyb w autobusach i samochodach są takie małe czarne kropeczki?

Korzystacie czasem z komunikacji miejskiej? Każdy z nas kiedyś musi, nawet jeśli na co dzień jeździ swoim własnym samochodem. Jazda autobusem czy tramwajem na ogół niesamowicie się dłuży. Szczególnie jeśli jedziemy sami, nie mamy ze sobą żadnej książki ani słuchawek, dzięki którym moglibyśmy umilić sobie podróż muzyką.

A więc najzwyczajniej w świecie się nudzimy. Szukamy więc czegoś, czym moglibyśmy nieco zająć swój mózg. Czasem obserwujemy innych ludzi, zastanawiamy się czym się zajmują, kim są w swoim codziennym życiu, czy mają rodziny czy żyją samotnie.

Czasem jednak zaczynają nas zastanawiać inne kwestie. Obserwujemy sam autobus, to co znajduje się za szybą, czy też nawet to co znajduje się na szybie. No właśnie, dzisiaj zajmiemy się właśnie tym, a konkretnie małymi czarnymi kropkami, które można zauważyć na brzegach szyb pojazdów.  No bo właściwie dlaczego brzegi szyb pokryte są takimi małymi czarnymi kropeczkami? 


Dodano 10 lutego 2018 o 13:02 przez Bartek Faryna źródło: https://www.reddit.com/r/whatisthisthing/comments/1xsoea/what_are_these_black_dots_on_the_edge_of_panes_of/

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728