Technologia
Dlaczego na pokładzie samolotu koniecznie musimy włączać „tryb samolotowy” w telefonie?

Na pewno macie w swoich telefonach coś takiego, jak tryb samolotowy. Jest to funkcja, która sprawia, że nie możemy prowadzić rozmów za pośrednictwem telefonu, odbierać wiadomości tekstowych czy korzystać z internetu (chyba że poprzez Wi-Fi).

Tryb ten swoją nazwę zawdzięcza temu, że na ogół używa się go w trakcie lotów samolotem.

Czy jednak wiecie dlaczego trzeba go włączać na pokładzie samolotu? Popularny mit mówi, że jest to spowodowane faktem, iż sygnał komórkowy zakłóca urządzenia w samolocie, co może skutkować awarią maszyny. Tak jednak nie jest. Duże badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców udowodniły, że sygnał komórkowy nie ma takiej mocy, aby mieć jakikolwiek wpływ na pracę urządzeń obecnych na pokładzie samolotu. O co więc chodzi?


Dodano 27 lutego 2018 o 14:02 przez Bartek Faryna źródło: https://www.indy100.com/article/what-really-happens-if-you-dont-put-your-phone-in-flight-mode-on-a-plane--ZyZqYBQssMb

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728