Dwaj emeryci zebrali za dużo grzybów. Teraz muszą zapłacić kilka tysięcy grzywny
Absurd goni absurd. Ciężki myśleć inaczej, kiedy co rusz czyta się podobne wieści od naszych zachodnich sąsiadów. Dopiero pisaliśmy dla was o chorych karach, które czekają każdego Niemca, jeśli zostanie przyłapany na zabicu osy - grozi za to do 280 000 zł kary - a już teraz mamy kolejne doniesienie, według którego można zrobić tam coś takiego, jak zebrac „za dużo grzybów jednego dnia”. Zacznijmy jednak od początku. 

Dwójka emerytów w Badenii-Wirtembergii (67 i 69 lat) wybrała się do lasu na grzyby. Mieli naprawdę niesamowite szczęście, ponieważ zebrali ich łącznie 19 kg. Były to głównie borowiki. Jeden z przechodniów obserwujący, jak staruszkowie pakują swój łup do bagażnika samochodu, zadzwonił na policje. Po pojawieniu się funkcjonariuszy sprawa się skomplikowała. Okazało się bowiem, że istnieje limit zebranych grzybów na osobę na jeden dzień, a wynosi on zaledwie 1 kg. 

Staruszkowie zostali więc ukarani surowym mandatem, który wynosił aż 1,7 tys. euro na osobę. Łącznie mieli więc do zapłacenia 3 400 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje nam sumę ponad 14 600 zł. 

Sprawa skończyła się tak, że staruszkowie dostali po mandacie, a nadmiar grzybów został im odebrany. W ich rękach pozostało więc łącznie zaledwie 2 kg. 
14 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 14 września 2018 o 17:09 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Tegoroczna zmiana czasu z zimowego na letni może być naszą ostatnią zmianą czasu w historii
Lubicie zmianę czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Ta pierwsza może być szczególnie bolesna na samym początku. Śpimy wtedy bowiem o godzinę krócej, jak to zwykle się mawia. Zmiana czasu z zimowego na letni następuje z godziny 2 na 3. Warto więc położyć się spać wcześniej niż zwykle, szczególnie jeśli musimy w jakimś celu wstać o konkretnej godzinie. Okazuje się jednak, że tegoroczna zmiana czasu może być naszą ostatnią w historii. 

Ankiety przeprowadzone na terenie Unii Europejskiej udowodniły, że zdecydowana większość mieszkańców jest za wycofaniem tej praktyki. Ich zdaniem jest ona całkowicie zbędna i tylko nam szkodzi. Przestawienie zegara biologicznego każdego człowieka nie jest wcale dobre dla jego zdrowia. No a my musimy robić to dwa razy do roku i to w dość brutalny sposób. 

Komisja Europejska już od dłuższego czasu pracuje nad likwidacją zmiany czasu. Całkiem możliwe, że ich prace wkrótce się zakończą, a my sami nie będziemy musieli już przestawiać zegarków. Wszystko jednak zależy od tego, czy nasz kraj zdecyduje się pozostać przy czasie zimowym czy przy czasie letnim. 

Jeśli wybierzemy tę drugą możliwość, to 31 marca tego roku przestawimy zegarki po raz ostatni. Jeśli natomiast zdecydujemy się na czas zimowy, to czeka nas jeszcze zmiana czasu pod koniec października tego roku. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: Wiedza własna
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instaram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram