Dziewczynka złapała fatalną infekcję stóp, po tym jak przebiegła na boso po zagrodzie dla świń
Dziewczynka zmagała się z infekcją przez całe 10 dni, w trakcie których przebywała w klinice. Jej przypadek został szczegółowo opisany w dzienniku naukowym New England Journal of Medicine. Przejdźmy jednak do rzeczy. 

Rodzina zdradziła lekarzom, że dwa tygodnie wcześniej podróżowali po wiejskich miejscowościach Brazylii. Dziecko wielokrotnie biegało po zagrodach dla świń na boso. Eksperci podejrzewają, że właśnie tam mogło dojść do zakażenia. 

Infekcja, którą rozpoznano u chorej, to tzw. tungoza. Jest to inwazja pchły piaskowej, która zadomawia się w skórze ofiary i pasożytuje na niej. Łączy się z tym mało przyjemny widok oraz niesamowity dyskomfort. 

Pchły piaskowe na szczęście występują głównie w Ameryce Środkowej oraz Południowej. Nie uświadczymy ich więc w Polsce ani nawet w Europie. 

Pchły piją krew żywiciela i siedzą w jego skórze. Ciało samicy zwykle osiąga dość pokaźne rozmiary, co skutkuje stanem zapalnym oraz niesamowitym uczuciem swędzenia. Ofiarami zwykle padają stopy, a konkretnie ich podeszwy. 

Przez niewielkie otwory w skórze pchły składają następnie około 100 jaj na raz, a te spadają zwykle na ziemię. Tam się wykluwają i wszystko zaczyna się od nowa. Małe pchły szukają żywiciela, aby krąg ich życia mógł trwać dalej. 

Tungoza stanowi szczególny problem w biednych środowiskach wiejskich. Bardzo często dochodzi tam do zakażenia. Do tego wszystkiego u żywiciela może dojść dodatkowo do zakażenia bakteryjnego, co skutkuje fatalnym stanem stóp, co pokazuje poniższe zdjęcie. Mamy nadzieję, że ten widok nie przerazi was za bardzo. 

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 12 kwietnia 2019 o 18:04 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W 1964 roku 17 letnia kobieta, próbując popełnić samobójstwo skacząc z wieży Eiffla, wylądowała na przejeżdżającym samochodzie i przeżyła. Po czym rok później wyszła za mąż za właściciela samochodu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Imię Kinga to zdrobnienie od germańskiego imienia Kunegunda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 września 2019 o 14:09 przez Defdef

Blondynki mają przewagę nad brunetkami jeśli chodzi o... włosy. Blondynki mają średnio 140 tys. włosów na głowie, podczas gdy brunetki 110 tys.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09

Starożytni Grecy wierzyli, że kobiety o rudej barwie włosów przeistaczały się po śmierci w wampiry.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Blond włosy i zielone oczy to jedna z najrzadszych kombinacji na świecie. Tylko 0,3% osób na świcie tak wygląda.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 września 2019 o 13:09 przez Defdef