Człowiek
Jak długo plemniki są w stanie przeżyć poza ciałem mężczyzny oraz czy są zdolne do zapłodnienia?

Przejdźmy więc do konkretów. Plemniki na zewnątrz ciała mężczyzny są w stanie przeżyć bardzo krótko. Zależy to oczywiście od kilku czynników – takich jak temperatura powietrza i jego wilgotność – jednak kiedy środowisko wokół nich staje się suche, to one również umierają.

Nie trwa to na ogół długo – maksymalnie do godziny. Jeśli jednak sperma nie znajdzie się na suchej powierzchni, a w wodzie, której temperatura jest nieco wyższa – jak na przykład jacuzzi – wtedy plemniki są w stanie przeżyć nieco dłużej (do kilku godzin).

Nie powinniśmy się jednak obawiać przedostania się plemników do kobiecej pochwy, jeśli dostały się one do tego samego jacuzzi – jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności. Zapłodnienie to nie jest taka prosta sprawa i trzeba do niego nieco większego stężenia plemników, niż występuje ono w rozpuszczonej w wodzie spermie.

Na koniec jednak warto wspomnieć, że plemniki w ciele kobiety mogą przeżyć znacznie dłużej – nawet do pięciu dni. W samej pochwie mogą przeżyć zaledwie dwie godziny – ze względu na kwaśne środowisko, jakie tam panuje. W szyjce macicy, czy jajowodzie panuje jednak już środowisko zasadowe, a co za tym idzie plemnik jest w stanie przeżyć znacznie dłużej. Powinniśmy to oczywiście wziąć pod uwagę jeśli preferujemy stosunek przerywany.

Na forach wielokrotnie pojawiają się też pytania młodych ludzi, czy jeśli ktoś miał spermę na dłoniach, a następnie dotykał pochwy, to czy jest szansa na zapłodnienie. Oczywiście szansa jakaś jest, jednak jest ona ekstremalnie niska – szczególnie jeśli sperma zdążyła już wyschnąć, a my nie wkładaliśmy tej dłoni do środka. Na koniec warto również wspomnieć, że największa szansa na zapłodnienie – przy pełnym wytrysku wewnątrz pochwy – wynosi 28% i ma ona miejsce około 3 dni przed owulacją.


Dodano 14 lutego 2018 o 20:02 przez Bartek Faryna źródło: https://www.webmd.com/infertility-and-reproduction/guide/sperm-and-semen-faq

Komentarze

Zobacz również

Środowisko

Dodano 19 maja 2018 o 20:05 przez Marcin Kabziński
Tak będą wyglądały stacje benzynowe w większości miast już w najbliższą niedzielę.

Dodano 12 kwietnia 2018 o 15:04 przez Bartek Faryna
Człowiek

Dodano 18 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: https://www.psychologytoday.com/us/blog/sleepless-in-america/200902/sexsomnia
Pewne rzeczy są takie, że każdy je widzi, jak tylko chce.

Dodano 13 kwietnia 2018 o 19:04 przez Bartek Faryna
Człowiek
Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

Jeśli jecie właśnie śniadanie/obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie nasiliło się do tego stopnia, że Pani Xu nie była wstanie dłużej tego wytrzymać. 

Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. Była ona na tyle przerażająca, że nawet sam lekarz był bardzo zdumiony. Zobaczcie zresztą sami. 


Dodano 16 kwietnia 2018 o 12:04 przez Bartek Faryna źródło: http://www.ladbible.com/news/weird-news-womens-itchy-eyes-caused-by-100-parasites-living-in-her-eyelashes-20171213?c=1513156204728