Jak wkurzyć mieszkańca każdego kraju w Europie? Odpowiedź znajdziecie na tej mapie
Każdy kraj z czegoś słynie. Francuzi mają najlepsze wina, Niemcy mają swoją dokładność i porządek, Rosjanie produkują dobrą wódkę, a Polacy... my - co was pewnie zdziwi - mamy dobre porzeczki i jabłka. Pozytywne cechy to jednak nie wszystko. Są jeszcze te negatywne, które często zaliczają się do stereotypów. 

Polacy więc są złodziejami, Rosjanie za dużo piją, a wszyscy Holendrzy to ćpuny i zboczeńcy. W taki oto sposób powstała mapa, z której możemy dowiedzieć się, w jaki sposób najłatwiej zdenerwować mieszkańca danego kraju Europy. W dużej mierze opiera się ona właśnie na krzywdzących stereotypach. Możecie zresztą zobaczyć ją powyżej. 

Co z niej możemy wyczytać. Rosjanie nie lubią być kojarzeni ze środowiskami LGBT, Niemcy są przeczuleni na punkcie Nazistów, Szwedzi nie lubią być kojarzeni z terrorystami, a Norwedzy ze Szwedami. Dodatkowo Finowie nie lubią ZSRR, Czesi Jozina z Bazin, a Polacy... Polacy nie lubią, kiedy ich narodowe barwy myli się z barwami Monako. Niby kolory te same, ale kolejność nie ta. Zgadzacie się? 

 
12 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 14 września 2018 o 21:09 przez e-wonsz
Źródło: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/ludzieistyle/1721664,1,jak-rozzloscic-kazdego-europejczyka-odpowiedzi-na-jednej-mapie.read

Komentarze

Zobacz również

Tegoroczna zmiana czasu z zimowego na letni może być naszą ostatnią zmianą czasu w historii
Lubicie zmianę czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Ta pierwsza może być szczególnie bolesna na samym początku. Śpimy wtedy bowiem o godzinę krócej, jak to zwykle się mawia. Zmiana czasu z zimowego na letni następuje z godziny 2 na 3. Warto więc położyć się spać wcześniej niż zwykle, szczególnie jeśli musimy w jakimś celu wstać o konkretnej godzinie. Okazuje się jednak, że tegoroczna zmiana czasu może być naszą ostatnią w historii. 

Ankiety przeprowadzone na terenie Unii Europejskiej udowodniły, że zdecydowana większość mieszkańców jest za wycofaniem tej praktyki. Ich zdaniem jest ona całkowicie zbędna i tylko nam szkodzi. Przestawienie zegara biologicznego każdego człowieka nie jest wcale dobre dla jego zdrowia. No a my musimy robić to dwa razy do roku i to w dość brutalny sposób. 

Komisja Europejska już od dłuższego czasu pracuje nad likwidacją zmiany czasu. Całkiem możliwe, że ich prace wkrótce się zakończą, a my sami nie będziemy musieli już przestawiać zegarków. Wszystko jednak zależy od tego, czy nasz kraj zdecyduje się pozostać przy czasie zimowym czy przy czasie letnim. 

Jeśli wybierzemy tę drugą możliwość, to 31 marca tego roku przestawimy zegarki po raz ostatni. Jeśli natomiast zdecydujemy się na czas zimowy, to czeka nas jeszcze zmiana czasu pod koniec października tego roku. 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 21:02 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: Wiedza własna
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instaram
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 lutego 2019 o 17:02 przez MarcinZfejsa
Źródło: instagram